Jubileusz Sprintera

26 stycznia 2015, 15:25

23 stycznia 1995 roku partia pierwszych 500 egzemplarzy Sprintera opuściła taśmy montażowe zakładów w Düsseldorfie i ruszyła w podróż do dealerów.

20 lat temu w segmencie aut dostawczych rozpoczęła się nowa epoka. Był to pierwszy samochód użytkowy, wyposażony w komplet hamulców tarczowych oraz system ABS. W maju Sprinter zdobył tytuł „Vana roku 1995”.

Z wynikiem 2 837 406 wyprodukowanych egzemplarzy, należy on do najpopularniejszych vanów świata. W 2013 roku zadebiutował w nowej odsłonie i po raz kolejny ustanowił standardy w dziedzinie bezpieczeństwa oraz ekonomiki. W listopadzie 2014 roku, czyli w zaledwie rok po premierze, do nabywcy trafił nowy Sprinter z numerem 222 222.

– „Historia Sprintera to historia sukcesu, który trudno będzie pobić” – powiedział Volker Mornhinweg, szef Mercedes-Benz Vans – „A to wszystko zasługa zespołu Mercedes-Benz Vans. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w ciągu minionych 20 lat swoją ciężką pracą przyczynili się do sukcesu Sprintera” – dodał.

By uczcić okrągłe urodziny największego dostawczaka, Mercedes-Benz zaplanował na ten rok sporo atrakcji. Producent zapewnia, że nie przestaje myśleć przyszłości tego modelu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!