Logistyczny potencjał Górnego Śląska

30 stycznia 2015, 12:27

Śląsk to jeden z największych rynków magazynowych w Polsce. Staje się on ośrodkiem dystrybucyjnym o ponadregionalnej skali. Wiele firm logistycznych wybrało południe Polski na swoją główną siedzibę.

Jak przewidują specjaliści, rok 2015 będzie udany dla branży logistyki magazynowej, która w ostatnich latach notuje stabilny wzrost. Równomierny i solidny rozwój regionu śląskiego w ostatnich latach zaczyna przynosić zamierzone efekty. Nie mniej istotna jest także obecność na tutejszym rynku wysokiej klasy specjalistów oraz gotowość dopasowania posiadanych zasobów do szczególnych potrzeb najemców.

– „W promieniu 600 km od Katowic znajduje się sześć europejskich stolic. Bliskość sieci dróg ekspresowych i autostrad, Euroterminal w Sławkowie czy Lotnisko w Pyrzowicach stanowią ogromny potencjał dla firm takich jak nasza. Od ponad 15 lat inwestujemy w Śląsk. Również nasi partnerzy biznesowi doceniają walory infrastrukturalne tego regionu” – mówi Jan Brachmann, Prezes Seifert Polska Sp. z o.o. – „Centrum logistyczne Seifert Polska w Mysłowicach zajmuje obszar ponad 10 tysięcy m², z czego 1500 m² to wolna, gotowa do przyjęcia także wrażliwego towaru, powierzchnia magazynowa. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt posiadania doświadczenia we współpracy z dużymi koncernami z branż Automotive, FMCG, papierniczej czy chemicznej, co ma istotny wpływ nie tylko na zwiększenie naszego potencjału jako firmy, ale również na rozwój całego śląskiego rynku. To tylko kilka z czynników, które przyciągają do nas kontrahentów z całej Europy” – dodaje Jan Brachmann.

Mimo ogromnego rynku zbytu, jakim jest województwo śląskie, wciąż brakuje odpowiedniej promocji tego regionu, zwłaszcza wśród inwestorów zagranicznych. To jedno z głównych wyzwań stojących przed tutejszym rynkiem logistyczno-magazynowym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!