Volvo laureatem nagrody za jakość

2 lutego 2015, 14:49

Drugi rok z rzędu Volvo Trucks otrzymało europejską nagrodę Quality Innovation of the Year Award, przyznawaną za innowacyjność w jakości. Volvo Trucks zostało nagrodzone za swoją nową skrzynię biegów: I-Shift Dual Clutch.

– „I-Shift Dual Clutch jest produktem nowym i nowatorskim, zapewniającym znaczną poprawę szeregu parametrów oddziałujących na kierowców, firmy transportowe, właścicieli przewożonych ładunków, a także społeczeństwo jako takie” – mówi Matti Kaulio, profesor nadzwyczajny w Instytucie Ekonomii i Zarządzania Królewskiego Instytutu Technologicznego (KTH) w Sztokholmie i przedstawiciel SIQ (Swedish Institute for Quality).

– „Oczywiście, cieszymy się, że po raz kolejny nagrodzono nasz potencjał innowacyjny. Systematycznie opracowujemy nowe rozwiązania zapewniające konkretne korzyści klientom i kierowcom, zaś przyjęcie I-Shift Dual Clutch przeszło nasze oczekiwania. Przyznanie nam nagrody za innowacyjność w jakości stanowi kolejne potwierdzenie, że koncentrujemy się na właściwych dziedzinach” – mówi Hayder Wokil, dyrektor ds. jakości w Volvo Trucks.

I-Shift Dual Clutch to zautomatyzowana skrzynia biegów, wyposażona w podwójne sprzęgło. Dzięki temu rozwiązaniu w chwili zmiany przełożenia samochód ciężarowy nie traci prędkości ani mocy. Jednocześnie wzrasta ekonomika i płynność jazdy. Początkowo, tego typu skrzynie biegów były rozwijane z myślą o samochodach sportowych i obecnie są stosowane na szerszą skalę w branży samochodowej.

Nagroda roku za innowacyjność w jakości jest wspólną inicjatywą SIQ i instytutów jakości z kilku innych europejskich krajów. Nagrody za rok 2014 wręczył prezydent Węgier János Áder podczas ceremonii zorganizowanej 19 stycznia w Budapeszcie. W 2013 Volvo Trucks otrzymało nagrodę Quality Innovation of the Year za Aktywny Układ Kierowniczy Volvo.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!