Volvo i Siemens z umową na dostawy systemów autobusów elektrycznych

9 lutego 2015, 12:07

Volvo Buses i Siemens podpisały umowę na dostawę kompletnych systemów miejskich autobusów z napędem elektrycznym. Na mocy umowy Volvo Buses dostarczy klientom autobusy hybrydowe z napędem elektrycznym oraz autobusy w pełni elektryczne, natomiast Siemens weźmie na siebie dostawę i montaż wysoko wydajnych stacji ładowania pojazdów wyposażonych w napęd elektryczny (moc ładowania do 300 kW).

Obie spółki nawiązały współpracę w dziedzinie elektromobilności w 2012, a teraz współpraca ta ulegnie dalszemu rozszerzeniu. Jednym z jej celów jest opracowanie standardu infrastruktury układów ładowania, która ułatwi miastom przejście na autobusy z napędem elektrycznym.

Volvo Buses i Siemens dostarczyły już miastu Hamburg kompleksowe, miejskie rozwiązanie mobilne obejmujące trzy autobusy hybrydowe Volvo z napędem elektrycznym oraz cztery stacje ładowania. Autobusy jeżdżą na nowej trasie Innovation. W roku 2015 autobusy elektryczne, autobusy hybrydowe z napędem elektrycznym i infrastruktura ładowania zostaną dostarczone do szwedzkich miast – Goteborga i Sztokholmu.

Dostarczana przez firmę Siemens infrastruktura ładowania pojazdów z napędem elektrycznym obejmuje stacje ładowania, urządzenia pomocnicze, okablowanie, roboty inżynieryjne, montaż, uruchomienie i konserwację.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!