10 hybrydowych Volvo do Inowrocławia

17 marca 2015, 16:09

Volvo Bus Corporation dostarczy 10 hybrydowych autobusów 7900 Hybrid, które będą przeznaczone na potrzeby transportu publicznego w Inowrocławiu. Na mocy podpisanej umowy, pojazdy wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo zostaną przekazane do Inowrocławia w sierpniu 2015 r.

Umowa obejmuje również wsparcie po sprzedaży. W ramach umowy, w okresie 60 miesięcy od dnia przekazania autobusów do Inowrocławia, firma Volvo będzie wykonywała na swój koszt wszelkie przewidywane, planowane do wykonania przeglądy, konserwacje i wymiany, oraz wszelkie niezbędne naprawy, za wyjątkiem napraw i wymiany opon oraz napraw powypadkowych.

Seryjna produkcja autobusu hybrydowego Volvo rozpoczęła się we wrocławskiej fabryce w 2010 roku. Volvo 7900 Hybrid zużywa do 39% mniej paliwa i w odpowiednio mniejszym stopniu oddziałuje na klimat niż analogiczne autobusy w wersji diesel. Do tej pory firma sprzedała już prawie 2000 hybryd operatorom transportu publicznego w ponad dwudziestu krajach.

– „Cieszymy się, że kolejne pojazdy hybrydowe Volvo trafią do miasta zainteresowanego świadczeniem usług transportu publicznego w oparciu o autobusy niskoemisyjne. Inowrocław to miasto – uzdrowisko, dla którego kwestie związane z dbaniem o środowisko miejskie mają podstawowe znaczenie. Nasz ekologiczny autobus hybrydowy doskonale wpisuje się w prowadzoną w tym zakresie politykę miasta, m.in. dzięki cichej eksploatacji i znacznie niższemu zużyciu paliwa od tradycyjnych pojazdów napędzanych silnikiem diesla. Mamy nadzieję, że podpisana dzisiaj umowa stanowi początek bliskiej współpracy pomiędzy Volvo Polska a Inowrocławiem, zmierzającej zarówno do poprawy komfortu pasażerów jak i jakości środowiska w mieście” – powiedziała Małgorzata Durda – Dyrektor ds. Sprzedaży Autobusów w Volvo Polska.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!