Turniej piłkarski o Puchar Prezesa Inter Cars SA

23 marca 2015, 14:37

IV Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezesa Inter Cars SA już za nami. Mecze rozgrywane były na dwóch arenach piłkarskich w Warszawie – boiskach na obiektach Legii oraz hali na Bemowie. W rywalizacji wystartowały 24 drużyny z Europy Środkowo-Wschodniej.

W niedzielę (22 marca 2015 r.), od godz. 9:00 do 18:30 na wymienionych wyżej boiskach rozgrywany był międzynarodowy turniej piłkarski, w którym nagrodą był Puchar Prezesa Inter Cars SA. Już sam fakt, że ściągnęły na niego aż 24 drużyny z Europy najlepiej świadczy o podejściu do zmagań.

W tego typu turniejach zwycięzca może być jednak tylko jeden. Choć najwięcej drużyn pochodziło z Polski (dwie z Rumunii i po jednej z Ukrainy, Litwy, Słowacji, Czech, Węgier i Chorwacji), to jednak trofeum nadal pozostanie za granicą. W sumie nawet nie wyjedzie z kraju, w którym znajdowało się do tej pory, bo Rumunia po raz drugi z rzędu nie miała sobie równych i zajęła pierwsze miejsce.

W finale Rumuni zmierzyli się z Chorwatami. W meczu o 3. Miejsce naprzeciwko siebie stanęły ekipy IC Legionowo oraz Inter Cars SA (drużyna z centrali, która rok temu była druga). To Legionowianie okazali się jednak lepsi i ostatecznie zajęli trzecie miejsce.

Przyznano również wyróżnienia indywidualne. Odpowiednik „Złotego buta”, czyli nagrodę za największą liczbę strzelonych bramek zdobył Boitos Cosmin, zawodnik zwycięskiej drużyny. Z tej samej ekipy pochodził również najlepszy bramkarz turnieju, Strete Aurel. Na wyróżnienie zasłużyli również ci, którzy w fazie pucharowej zaprezentowali się najlepiej, czyli Dima Andrei z IC Romania, Igor Simunic z IC Chorwacja, Stanisław Bombała z Inter Cars SA oraz Martin Koćmierowski z IC Legionowo.

Kolejny turniej o Puchar Prezesa Inter Cars SA już za rok.