SHOW CAR na Truck Day

24 marca 2015, 16:02

Po dwumiesięcznym odpoczynku dwie ciężarówki Show Car rozpoczęły kolejne sesje szkoleniowe. Do końca roku Inter Cars wspólnie z czołowymi dostawcami części zamiennych będzie realizował w nich szkolenia skierowane do przedstawicieli rynku osobowego i ciężarowego. Nowością jest Truck Day, czyli dzień poświęcony wyłącznie rynkowi ciężarowemu.

Inter Cars posiada dwie ciężarówki Freightliner Coronado, które biorą udział w projekcie bezpłatnych szkoleń technicznych Show Car. Czarny Show Car wyruszył w drogę w połowie lutego, a srebrny pojazd w pierwszych dniach marca. Na przełomie roku samochody przygotowywały się do ciężkiej pracy pod okiem specjalistów Feber sp. z o.o. z Sieradza. Przeszły tam szczegółowy przegląd techniczny, obejmujący m.in. układ hamulcowy, wymianę filtrów i oleju oraz opon. Przegląd przeszły również naczepy szkoleniowe.

Czarny Show Car

Czarny Show Car, w którym realizowane są bezpłatne szkolenia z firmą Bosch, odwiedził już Białystok (17-20 lutego), Suwałki (24-27 luty), Ełk (3–6 marca) oraz Warszawę (10 – 13 marca).
Sesja szkoleniowa w każdym z miejsc trwała cztery dni, od wtorku do piątku. Obejmowała tematy napraw nowoczesnych układów hamulcowych, diagnostyki samochodowej oraz czujników i elementów wykonawczych w benzynowych układach wtryskowych firmy Bosch. Uczestnicy szkolenia poznali także możliwości nowego rozwiązania informatycznego, jakim jest IC Katalog Online. Nowością w tegorocznej edycji Show Car jest szkolenie produktowo-techniczne dotyczące układu wtryskowego Common Rail, realizowane przez firmę Lauber. Podczas szkolenia poruszone są zagadnienia dotyczące m.in. procesu produkcyjnego, narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w technologii regeneracji, kontroli jakości, regeneracji i procedury reklamacyjnej produktów regenerowanych BDC.

Srebrny Show Car

Srebrna ciężarówka wyruszyła w trasę w połowie marca, odwiedzając Sosnowiec (9-13.03), Jelenią Górę (16-20.03) i  Bełchatów (23-27.03). W kwietniu pojawi się w Radomiu, Puławach i Rawiczu. Podobnie jak w ciągu ostatnich lat, odbywają się w niej szkolenia we współpracy z wieloma dostawcami części. W tym roku partnerami programu zostali: BOSCH, ATE, CONTITECH, DELPHI, ELRING, FEBI, SWAG, WAHLER, NTN SNR, NRF, LAUBER, ZF (cała grupa), Inter Cars Instalacje Samochodowe, Inter Cars Samochodowe Systemy Wtryskowe oraz NISSENS.
Podczas szkoleń nie brakuje także tematów dotyczącej projektów i działań prowadzonych przez Inter Cars SA.

Truck Day

Nowością jest Truck Day, poświęcony wyłącznie rynkowi ciężarowemu. Jest on dedykowany profesjonalistom z branży ciężarowej. Głównymi punktami spotkania są sprzęgła, silniki, pneumatyka oraz promocje organizowane przez Inter Cars. Bloki tematyczne przygotowali również Grupa ZF i Mann Hummel – główni partnerzy Truck Day w tym roku. Szkolenia prowadzone są przez Grzegorza Siweckiego, doświadczonego trenera szkoleń technicznych Inter Cars, we współpracy z dostawcami. Uczestnicy Truck Day poznają także pełną ofertę Inter Cars skierowaną do rynku ciężarowego. Z myślą o nich przygotowano też wystawę wyposażenia warsztatowego.

Aktualny terminarz szkoleń dostępny jest na stronie www.showcar.intercars.com.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!