Regionalny finał konkursu dla mechaników – Scania Top Team

30 marca 2015, 9:58

Najlepsze zespoły serwisowe walczyły o zwycięstwo w konkursie Scania Top Team w drugim regionalnym finale zmagań. Zespoły z Europy spotkały się w Bratysławie, aby rywalizować o dwa z sześciu miejsc w światowym finale, który organizowany będzie w grudniu w Södertälje w Szwecji.

Zespół Scania Szczecin
Zespół Scania Szczecin

50 mechaników i specjalistów do spraw części zamiennych wzięło udział w regionalnym finale Scania Top Team, który odbył się 21 marca. Zespoły reprezentowały serwisy Scania ze: Szwecji, Norwegii, Finlandii, Niemiec, Belgii, Holandii, Włoch, Austrii i Polski. Reprezentujący Polskę zespół ze szczecińskiego Oddziału Scania Polska zajął wysokie, czwarte miejsce. Pierwsze i drugie miejsce zajęły kolejno reprezentacje ze Szwecji oraz Austrii, kwalifikując się tym samym do finału światowego. Wyprzedził nas jeszcze zespół z Norwegii.

Scania Top Team to konkurs, będący jednocześnie programem treningowym dla pracowników serwisowych Scania. Konkurujące zespoły składają się najczęściej z mechaników oraz jednego specjalisty ds. części zamiennych. Konkurs przyciąga do pracy w serwisach uzdolnionych profesjonalistów. Zgodnie z przyjętą przez firmę Scania filozofią stałego rozwoju, Scania Top Team rozwinął się w ciągu 25 lat z lokalnego programu szkoleniowego do globalnego konkursu, którego celem jest ustawiczny trening. Konkurs odbywa się na międzynarodową skalę po raz dziewiąty. Tegoroczna edycja jest największa spośród wszystkich przeprowadzonych dotychczas konkursów. Wzięło w niej udział 8 000 uczestników z 62 krajów świata.

– „Poziom konkursu jest bardzo wysoki. Zakres tematyczny zadań obejmował wiedzę techniczną, zachowanie zasad bezpieczeństwa i ochrony środowiska oraz ogólną wiedzę o firmie Scania. Nasza reprezentacja mimo debiutu w konkursie na poziomie międzynarodowym zdobyła bardzo dobre, czwarte miejsce. Polski zespół specjalistów z oddziału szczecińskiego Scania zmierzył się ze światowymi potęgami’ serwisowymi. Wynik kolegów ze Szczecina potwierdza bardzo wysoki poziom kwalifikacji polskiej sieci serwisowej Scania.” – mówi Piotr Piskorek, Kierownik Scania Academy.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!