Nowy zderzak Volvo FH

9 kwietnia 2015, 15:32

Volvo Trucks poszerza ofertę wyposażenia dla Volvo serii FH, wprowadzając nowy wzmocniony zderzak. Pojazd ze wzmocnionym dolnym przednim pasem podwozia lepiej spisuje się na drogach nieutwardzonych i w trudnych zastosowaniach, takich jak transport budowlany i leśny.

Nowy zderzak Volvo FH

– „Wzmocniony zderzak zwiększa użyteczność naszego sztandarowego produktu – Volvo serii FH – dodając do jego wyjątkowej mocy, dynamiki i komfortu kolejną cechę, jaką jest wytrzymałość. Dzięki temu samochód ciężarowy lepiej spisuje w zastosowaniach wymagających pojazdu o zwiększonej odporności na uszkodzenia." – mówi Ricard Fritz, wiceprezes Volvo Trucks Brand.

Nowy, wzmocniony zderzak dla Volvo FH bazuje na koncepcji przedniego pasa podwozia zastosowanej w Volvo FMX, pojeździe opracowanym z myślą o wymagającym transporcie budowlanym. Narożniki i osłona dolna są wykonane ze stali o grubości 3 mm. Nad osłoną znajduje się przedni stopień wejściowy, stanowiący integralny element struktury zderzaka.

Zamocowany wysoko zderzak zwiększa kąt natarcia do ponad 20 stopni – w pojeździe wyposażonym w budowlane podwozie X-High, wprowadzone do oferty Volvo FH w 2014 r. Zderzak może być uzupełniony o atestowany żeliwny uchwyt do holowania, wytrzymujący obciążenie o wartości aż 36 ton.

– „Dużym wyzwaniem było zaprojektowanie wzmocnionego przedniego pasa podwozia, który nie zakłócałby wizualnego stylu kabiny. Klinowate linie stalowych narożników płynnie łączą się ze środkową sekcję zderzaka. Dzięki temu dyskretnie zaakcentowano wytrzymałość konstrukcji, nie naruszając przy tym unikatowego, prestiżowego wizerunku Volvo FH."  – mówi Rikard Orell, dyrektor działu wzornictwa w Volvo Trucks.

Volvo FH nowy zderzak

Zderzak jest wysunięty do przodu o 132 mm, tak aby jako pierwszy wchodził w kontakt z ewentualnym przeszkodami, chroniąc tym samym inne kluczowe podzespoły, takie jak np. reflektory główne.

– „Volvo FH ze wzmocnionym zderzakiem jest dobrze przygotowane na trudne warunki użytkowania, takie jak place budowy czy drogi leśne. Lepiej odpowiada także warunkom transportu długodystansowego realizowanego po drogach nieutwardzonych." – konkluduje Ricard Fritz.

Rynkowa premiera nowego, wzmocnionego zderzaka, dostępnego dla Volvo FH i Volvo FH16, będzie miała miejsce podczas paryskiej wystawy branżowej Intermat (odbywającej się w dniach 24-25 kwietnia 2015 r.).  Na wystawie Volvo Trucks zaprezentuje również Volvo FMX w różnorodnych konfiguracjach, dostosowanych do współpracy z maszynami Volvo Construction Equipment, a także nowe Volvo FL 4×4 i nowe technologie, takie jak np. Aktywny Układ Kierowniczy Volvo.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!