Nowy program do zarządzania oponami OTR od Goodyeara

20 kwietnia 2015, 14:20

Goodyear zaprezentuje nową usługę dla branży OTR na targach INTERMAT 2015. EM Track III to nowy program do zarządzania oponami, który pomoże obniżyć całkowity koszt eksploatacji opon OTR. To kolejne działanie amerykańskiego koncernu, które ma wspierać klientów chcących optymalizować inwestycje w ogumienie OTR.

EM Track III to oprogramowanie serwisowe, które wspiera klientów OTR w optymalizowaniu eksploatacji opon. Co ważne, do pracy potrzebuje jedynie systemu Windows, a jego działanie jest bardzo proste. Personel Goodyeara odpowiedzialny za obsługę opon OTR rejestruje i udostępniania klientom wszelkie dane związane z oponami. Dzięki temu klienci dostają przejrzyste informacje, które gwarantują efektywną kosztowo eksploatację ogumienia.

W praktyce program Goodyear EM Track III śledzi życie opony od chwili wyprodukowania aż do wycofania z eksploatacji. Po utworzeniu nowego konta, do bazy danych EM Track III wprowadzane są szczegóły wszystkich maszyn i pojazdów operatora, a także opon zamontowanych i dostępnych na stanie magazynowym klienta. Informacje o maszynach obejmują: dane operacyjne dotyczące opon, takie jak zastosowanie, prędkość roboczą, temperaturę pracy, ciśnienie powietrza, konfigurację opon na osi, liczbę przepracowanych godzin oraz rodzaje montowanych opon. Informacje te są następnie wykorzystywane do zarządzania programem obsługi ogumienia, który służy optymalizacji każdej opony z osobna, a tym samym pomaga ograniczyć koszty eksploatacyjne do minimum.

Ponadto program umożliwia generowanie specjalistycznych raportów, takich jak historia i prognoza eksploatacji opony. Informacje te będą dostępne zarówno dla użytkowników końcowych, jak i ekspertów Goodyeara ds. OTR. Takie rozwiązanie pomoże użytkownikom także budżetować i optymalizować zapasy opon. Co ciekawe, Goodyear daje klientom możliwość wykorzystania EM Track III również jako wewnętrznego systemu zarządzania oponami OTR.

– „Opony, w szczególności te przeznaczone do ciężkich pojazdów i maszyn, to duża inwestycja. Czujemy się zobowiązani wspierać naszych klientów w optymalizacji użytkowania opon i minimalizacji kosztów ich eksploatacji. Właśnie temu służy nasza usługa EM Track III, która pomoże zarówno zoptymalizować żywotność opony, jak i prognozować oraz budżetować koszty” – powiedział Octavian Velcan, dyrektor zarządzający działu opon przemysłowych Goodyeara w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

System zarządzania oponami OTR EM Track III jest najnowszym rozwiązaniem Goodyeara, które poszerza ofertę usług dla branży OTR. Goodyear EM Track III wspiera klientów OTR w optymalizowaniu eksploatacji opon.

Program jest prezentowany na stoisku firmowym F 001 w hali 5a na targach INTERMAT 2015.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!