Współpraca Scania i Hyundai Heavy Industries

23 kwietnia 2015, 14:27

Na mocy nowego porozumienia Scania będzie dostarczać silniki do najnowszej generacji koparek i ładowarek produkowanych przez oddział maszyn budowlanych koncernu Hyundai Heavy Industries.

Współpraca obejmuje dostawę kompletnej gamy silników Scania o pojemności 9, 13 i 16 litrów. Szczególnie ważną rolę mają do odegrania jednostki spełniające wymogi najostrzejszej normy emisji spalin Tier 4f. Dostępne będą również silniki zgodne z Tier 2 i Tier 3.

Pierwszą maszyną Hyundai, w jakiej będzie pracować silnik Scania jest koparka HX520. Do jej napędu posłuży 13-litrowy silnik o mocy 331 kW, zgodny z Tier 4f.

Per Nielsen, menadżer do spraw kluczowych klientów w Scania Engines podaje, że światowa premiera koparki HX520 odbędzie się podczas targów budowlanych Intermat w Paryżu:

– „Niezmiernie cieszymy się, że możemy ogłosić partnerstwo z Hyundai Heavy Industries. Bardzo blisko współpracowaliśmy z Hyundaiem w fazie prac projektowych. Zaadaptowaliśmy nasze silniki do maszyn Hyundai, mając na uwadze przede wszystkim wysoką wydajność oraz małe zużycie paliwa i niski całkowity koszt eksploatacji.”

Wkrótce zostaną zaprezentowane kolejne trzy koparki, napędzane silnikami Scania: HX480 z jednostką 13-litrową oraz HX700 i HX900 wyposażone w 16-litrowe V8. Ponadto pojawią się ładowarki typu HL970 z silnikiem 9-litrowym i HL980 z 13- litrowym.

Hyundai Heavy Industries wybrał silniki Scania ze względu na ich niezawodność i wytrzymałość. Z ich pomocą chce polepszyć osiągi i jakość swoich maszyn budowlanych, co powinno przyczynić się do wzrostu sprzedaży koparek i ładowarek. W zależności od sposobu eksploatacji Hyundai spodziewa się również spadku zużycia paliwa na poziomie od 2 do 10%.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!