Najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu

27 kwietnia 2015, 13:33

Pod koniec kwietnia w Rzeszowie odbędzie się szósta konferencja z cyklu TOP10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu. Spotkania zaplanowane w 10 największych miastach Polski przybliżają lokalnym przedsiębiorcom problematykę eksportu.

Dachser, jako działający globalnie operator logistyczny, jest partnerem strategicznym konferencji TOP10 organizowanych przez wydawnictwo dziennika Rzeczpospolita. Do tej pory odbyła się już połowa z zaplanowanych konferencji, co jest dobrym momentem na podsumowanie: dotychczas w pięciu konferencjach TOP10 wzięło udział blisko 500 gości z ponad 360 firm. Nagrodami Regionalne Orły Eksportu wyróżniono 75 firm i ich przedstawicieli.

– „Polscy przedsiębiorcy, którzy odwiedzają nasze konferencje TOP10 nie tylko opowiadają nam o problemach, jakie napotykają na drodze ekspansji swojego biznesu, szukając u nas porady i wsparcia. Przede wszystkim przedstawiają oni swoje własne recepty na sukces, opowiadają o rozwoju swojej firmy i sukcesach, co jest najlepszą inspiracją i motywacją do ekspansji dla innych przedsiębiorców. Zasiadając w kapitule nagrody Regionalne Orły Eksportu, miałem okazję prześledzić wyniki ekspansji zagranicznej wielu polskich firm, z których możemy być naprawdę dumni. Należy podkreślić, że polskie produkty coraz częściej wygrywają już nie tylko i wyłącznie konkurencyjną ceną, ale wysoką jakością i innowacyjnością." – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

Podczas konferencji przedstawiciele operatora logistycznego w prezentacji „Współpraca z operatorem logistycznym jako kluczowy element w ekspansji polskich producentów na nowe rynki” opowiedzą o głównych barierach związanych z transportem, z jakimi spotykają się eksporterzy, a także przedstawiają ofertę Dachser w zakresie globalnej dystrybucji towarów.
Rzeszowska konferencja „TOP10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu” odbędzie się 28 kwietnia od godz. 9:30 w Hotelu Prezydenckim przy ul. Podwisłocze. Podczas spotkania wystąpią m.in. przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Marszałek Województwa Podkarpackiego, a także zostaną ogłoszone wyniki konkursu Orły Eksportu dla firm z województwa podkarpackiego.

Do tej pory odbyło się 5 z zaplanowanych 10 konferencji: w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Toruniu. Kolejne spotkania regionalne w ramach projektu „TOP10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu” oprócz najbliższego w Rzeszowie, zaplanowane są w Szczecinie (7 maja), Katowicach (26 maja), Krakowie (9 czerwca) i Gdańsku (18 czerwca). 

Partnerami merytorycznymi spotkań w regionach są Ministerstwo Gospodarki, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Krajowa Izba Gospodarcza, Związek Banków Polskich, Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur, regionalne izby handlowo-przemysłowe oraz Marszałkowie Województw.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!