Wielton po targach Intermat w Paryżu i Weronie

7 maja 2015, 12:47

Wielton zaprezentował swoją ofertę na jednym z najważniejszych wydarzeń na świecie poświęconych budownictwu: Targach Intermat 2015 w Paryżu. Wcześniej był gościem podobnych imprez w Monachium i Weronie.

Wielton na Intermat 2015

Tylko we Francji, sprzedaż produktów Wieltonu z ostatnich czterech miesięcy wzrosła prawie czterokrotnie względem tego samego okresu  w ubiegłym roku. 

Polski producent naczep i przyczep zaprezentował na targach wywrotki: aluminiową i stalową z serii Weight Master. Oba pojazdy tuż po wystawie trafiły do nowego właściciela. NW 3 A 26 SKC SL 48 o pojemności 26m3 posiada modułową konstrukcję ramy z wysokowytrzymałej stali S700. Skrzynia wykonana z aluminium 5456 H34 – Endur-Al.  o podwyższonej twardości i odporności na ścieranie. Ściany skrzyni – panelowe –  wykonane są z blachy Endur-Al. o grubości wewnętrznej 2,5 mm, podłoga 5 mm. Dach skrzyni rozsuwa się automatycznie (Marcolin). W wersji modelowej prezentowanej na Intermat naczepa posiada pierwszą i trzecią oś podnoszoną Mercedes, aluminiowe felgi Alcoa, opony Michelin. Oświetlenie Full LED HELLA.

Druga, prezentowana na Intermat wywrotka to stalowa NW 3 S 27 SKD SL 48 o pojemności 27m3. Posiada modułową konstrukcję ramy z wysokowytrzymałej stali S700. Jest zwężana w przedniej części (kształt V). Skrzynia: kształt  skrzyni ładunkowej typu konisch, ze ścianą przednią zz blachy HARDOX HB 450, o grubości 4 mm. Model prezentowany na Intermat posiada trzy osie SAF (pierwsza podnoszona), opony Michelin z aluminiowymi felgami Alcoa. Siłownik hydrauliczny Binotto Short Coveroraz manualnie zamykany dach Marcolin. Oświetlenie Full LED HELLA.

Wywrotki to najbardziej pożądany produkt polskiego producenta, który zasila rynek francuski, a poprzez niego także afrykański. W ostatnich miesiącach zainteresowanie produktami Wieltonu bardzo wzrosło.

Targi Intermat w Paryżu organizowane są co trzy lata. W tym roku zgromadziły ponad 1300 wystawców z 37 krajów. Kilka hal odwiedziło 200 tys. zwiedzających z prawie 150 krajów.

Transpotec w Weronie

Italiana Rimorchi srl., nowo założona włoska spółka zależna, która w całości należy do firmy WIELTON S.A., wzbudziła zainteresowanie na Targach Transpotec w Weronie. Pojawienie się nowego gracza na rynku, przyciągnęło na stoisko firmy tłumy, w tym wielu dostawców, a na konferencję –  międzynarodową reprezentację mediów.

Dzień przed rozpoczęciem targów, 15 kwietnia, Wielton S.A. podpisał umowę dzierżawy z firmą Compagnia Italiana Rimorchi srl. (CIR), obejmującą aktywa i prawa związane z jej działalnością. Umowa, podpisana pomiędzy tymi dwiema firmami w Perugii, zapewniła dominującym włoskim markom naczep – Merker, Cardi i Viberti – nowe otwarcie na rynek w branży automotive.

Na mocy nowej umowy firma Italiana Rimorchi srl. zyskuje prawo do korzystania z zakładu przemysłowego CIR w Pescarze. Zawarta umowa dzierżawy pozwala firmie Italiana Rimorchi srl. w pełni korzystać ze wspólnych patentów, dokumentów technicznych, prototypów i projektów produktów, które były opracowywane przez lata po to, by spełniać wymogi włoskiego sektora transportu drogowego.

Umowa obejmuje również zezwolenia handlowe oraz certyfikaty jakości, aby firma Italiana Rimorchi mogła bez problemów prowadzić swoją działalność. Pierwsze efekty współpracy włoskich i polskich inżynierów można było zobaczyć na targach w Weronie. Polsko-włoski zespół przez kilka ostatnich miesięcy projektował i tworzył produkty dopasowane do potrzeb włoskiego klienta, jak wywrotka NW3A 44 SKD SL 61 o pojemności 44 m3 z jednoskrzydłowymi klapo-drzwiami. To nowość. W warunkach polskich i krajów ościennych w wywrotkach stosuje się zwykle klapy jako tylne zamknięcie wywrotki, bądź klapo-drzwi w wersji dwuskrzydłowej. Jednoskrzydłowe klapo-drzwi to element charakteryzujący wywrotki wykorzystywane we Włoszech.

Odwiedzający targi w Weronie mogli zobaczyć także naczepę kurtynową marki Viberti. Na biało-żółtym stoisku Italiana Rimorchi S.r.l. było tłoczno, podobnie jak na konferencji, która przyciągnęła ponad 40 osób. Zainteresowanie produktami Italiana Rimorchi S.r.l., należącej do grupy Wielton odzwierciedlają także wyniki zamówień. Tylko w ciągu czterech pierwszych miesięcy tego roku do spółki wpłynęło trzy razy więcej zamówień na produkty, niż w całym ubiegłym roku.

Zarząd Wielton S.A. zapowiedział na konferencji we Włoszech, wzmożoną aktywność w Europie. Dzierżawa trzech, bardzo znaczących włoskich marek to przypieczętowanie korporacyjnej działalności grupy Wielton. Kilka dni wcześniej firma, jako pierwszy polski producent, zaprezentowała w Monachium na MAN Trucknology Days dedykowaną na rynek niemiecki wywrotkę do przewozu mas bitumicznych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!