Daimler Truck obsadza stanowiska w obszarze finansów

28 września 2021, 15:53

Daimler Truck ogłasza nominacje na dwa stanowiska w obszarze finansów. Claus Bässler z dniem 1 grudnia 2021 r. przejmie całościowe kierownictwo nad działem „Treasury & Tax Daimler Truck” w spółce Daimler Truck AG. Christian Herrmann rozszerzy zakres swoich obowiązków i z dniem 1 grudnia 2021 r. obejmie stanowisko szefa działu „Investor Relations / M&A & Participation Management Daimler Truck” w spółce Daimler Truck AG.

Nowe nominacje tworzą jasny zakres odpowiedzialności w obszarze finansów pod kierownictwem dyrektora finansowego Jochena Götza i stanowią ważny krok w kierunku planowanego usamodzielnienia się przedsiębiorstwa.

– Z zadowoleniem przyjmuję możliwość objęcia tych kluczowych stanowisk w naszej organizacji finansowej przez dwóch tak doświadczonych menedżerów, jak Claus Bässler i Christian Herrmann. Zapewnią nam oni cenne wsparcie w uniezależnieniu się Daimler Truck Group – mówi Jochen Götz, w zarządzie Daimler Truck AG odpowiedzialny za finanse i controlling.

Claus Bässler, który obejmie kierownictwo działu skarbowego i podatkowego Daimler Truck jest doświadczonym menedżerem finansowym. Związany z firmą od 1993 roku, zajmował różne stanowiska kierownicze w obszarze finansów – był m.in. dyrektorem finansowym Mercedes-Benz Thailand, dyrektorem ds. kredytów eksportowych/finansów oraz dyrektorem ds. audytu finansowego i controllingu w ramach działu audytu wewnętrznego koncernu. Od roku 2017 do początku roku 2021 Claus Bässler pełnił funkcję dyrektora finansowego Daimler Buses oraz dyrektora handlowego EvoBus GmbH. Od marca 2021 r. kierował projektem Focus dla Daimler Trucks, odgrywając kluczową rolę na drodze do planowanego usamodzielnienia Daimler Truck AG.

Christian Herrmann jest menedżerem finansowym z bogatym doświadczeniem w zakresie rachunkowości, controllingu oraz fuzji i przejęć (M&A). Po rozpoczęciu pracy w ówczesnej firmie Daimler Chrysler AG w 2003 r., zajmował różne stanowiska w dziale controllingu i księgowości oraz fuzji i przejęć w Daimler AG. Od 2016 r. Christian Herrmann jest odpowiedzialny za dział „Technology, M&A and Ventures” w Daimler AG. Na tym stanowisku był znacząco zaangażowany w takie projekty Daimler Truck, jak przejęcie firmy Torc czy joint venture cellcentric. Dzięki niemu obszar relacji inwestorskich w Daimler Truck zyska silny profil.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!