Most, pod którym notorycznie nie mieszczą się pojazdy. To już plaga!

1 marca 2016, 10:27

Na świecie jest wiele mostów, pod którymi przejechać mogą tylko pojazdy do określonej wysokości. Ten przypadek jest jednak niezwykły. Mimo widocznego oznakowania i ostrzeżeń, nie ma tygodnia bez wypadku.

 

Most Montague znajduje się w południowej części Melbourne (Australia). Zbudowany pod nim przejazd, ze względów architektonicznych ma określoną wysokość, dlatego przejeżdżać tamtędy mogą tylko samochody osobowe lub dostawcze o określonej wysokości. Sytuacja jakich wiele na drogach całego świata.

Jednak to właśnie pod Montague notorycznie grzęzną pojazdy. Wypadków jest bardzo dużo. Czasem ciężarówka straci górę naczepy, ale zdarzają się także mrożące krew w żyłach kraksy, jak niedawny wypadek autobusu.

Autobus turystyczny firmy Gold Bus przewoził uczestników konferencji biznesowej. Prawdopodobnie kierowca zaufał nawigacji GPS, dedykowanej kierowcom osobówek. Zignorował wszelkie ostrzeżenia i z dużą prędkością uderzył w most. Wiele osób odniosło obrażenia.

Widok rozbitej ciężarówki czy naczepy w południowym Melbourne nie robi już na kierowcach wielkiego wrażenia. Tego typu wypadki zdarzają się bardzo często. Trudno powiedzieć czy przyczyną jest tylko roztargnienie kierowców, czy może jednak niewystarczająco dobre oznakowanie trasy. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć wypadków z mostu Montague z kilku ostatnich miesięcy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!