Wieźli elektrownię bez zezwolenia

9 maja 2016, 15:43

W nocy 6 maja inspektorzy bydgoskiego ITD zatrzymali na autostradzie A1 trzy pojazdy nienormatywne, przewożące elementy elektrowni wiatrowej z Holandii. Okazało się, że okazane przez kierowców dokumenty nie uprawniały ich do transportu jednostkami o długości ponad 40 metrów.

Kierujący 3 pojazdami nienormatywnymi okazali funkcjonariuszom bydgoskiego ITD zezwolenia i kserokopie zezwoleń na przejazdy pojazdów nienormatywnych kategorii VI. Weryfikacja dokumentów oraz parametrów zewnętrznych i wagowych pojazdów wykazała, iż poddane kontroli przewozy elementów elektrowni wiatrowej z Holandii w kierunku miejscowości Stolno nie są wykonywane zgodnie z przepisami.

Długość kontrolowanych jednostek przekraczała dozwolone 18,75 metra i wynosiła ponad 40 metrów. Ponadto, wszystkie pojazdy powinny posiadać zezwolenia najwyższej – VII kategorii.

Pojazdy do czasu uzyskania stosownych zezwoleń usunięto na parking depozytowy, a wobec podmiotów odpowiedzialnych za powstanie naruszeń z zakresu ustawy Prawo o ruchu drogowym wszczęto postępowania administracyjne.

źródło: www.gitd.gov.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!