Ciężarówką przekroczył prędkość o 53 km/h!

14 lutego 2018, 14:02

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego odebrali prawo jazdy 28-letniemu kierowcy ciężarówki za przekroczenie prędkości o 53 km/h!

Policjanci dokonujący kontroli prędkości zwrócili uwagę na bardzo szybko poruszającą się ciężarówkę. Kierujący stwarzał duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników drogi, tym bardziej że jechał on z prędkością 103 km/h w terenie zabudowanym.

Kierowca od razu stracił prawo jazdy. Zastanawiające jest również to, jak ciężarówka osiągnęła taką prędkość, skoro w większości pojazdów istnieje blokada szybkości ustawiona na 85 km/h. Sugeruje to, że ktoś manipulował przy ograniczniku prędkości. A czy Wy często spotykacie na swojej drodze ciężarówki, które jadą ze zbyt dużą prędkością? Napiszcie nam w komentarzach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Krakus, 20 lutego 2018, 8:55 2 0

A może jechał "tylko" 100 km/h??? Legalizacja radaru określa dokładność +/- 3 km/h przy prędkościach do 100 km/h, a powyżej +/- 3%. Oczywiście łapacze wykorzystali sytuację...

Odpowiedz

Nie ścinajcie zakrętów, 22 lutego 2018, 7:19 0 -1

Przecież to jest normą, że zestawy nie zwalniają jadąc przez teren zabudowany. Jeżdżę sporo i chyba jeszcze nie spotkałem zestawu, który by zwolnił do przepisowej prędkości, wjeżdżając w teren zabudowany.

Odpowiedz