Pościg za ciężarówką. Kierowca z ponad 5 promilami.

24 kwietnia 2019, 10:57

Inspektorzy z Łódzkiego oddziału ITD nie mieli tego dnia łatwego zadania. Podczas prowadzonej kontroli na drodze S8 dostali informację o ciężarówce jadącej slalomem w kierunku Wrocławia.

Po podjęciu pościgu za ową ciężarówką, okazało się, że kierowca w żaden sposób nie reagował na sygnały (zarówno świetlne jak i dźwiękowe), kontynuując jazdę od lewej do prawej strony drogi, wielokrotnie przy tym wjeżdżając na pas zieleni i uderzając w bariery ochronne.

W trakcie pościgu inspektorzy wezwali policję z prośbą o pomoc w zatrzymaniu kierowcy. Udało się to zrobić dopiero po przejechaniu 6 kilometrów. Kierowca nie był w stanie o własnych siłach wysiąść z kabiny. Funkcjonariusze lokalnej policji z Wieruszowa, przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało obecność alkoholu w wydychanym powietrzu w stężeniu 2,7 mg/l, co w przeliczeniu daje wynik 5,67 promila. W związku z tym, pijanego kierowcę przekazano policji, natomiast pojazd został zabezpieczony i przetransportowany na parking strzeżony w Wieruszewie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!