Kontrola drogowa… poczty polskiej?

19 września 2022, 15:59

Kierowcy raz na jakiś czas podlegają rutynowym kontrolom. Nie jest to szczególnie dziwna sytuacja, o ile kontroli dokonuje policja albo GITD. Jednak w przypadku tego kierowcy dokonał tego urzędnik… Poczty Polskiej!!!

Poczta Polska kontroluje samochody

Cała sytuacja dotyczy abonamentu RTV. Pracownik poczty spostrzegł dostawcze auto na jednym z parkingów. Podszedł do niego, zajrzał przez okno i zrobił zdjęcie. Wszystko przez to, że zgodnie z prawem każdy przedsiębiorca posiadający samochód firmowy wyposażony w odbiornik radiowy ma obowiązek zapłaty abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Kara za brak opłaconego abonamentu radiowo-telewizyjnego

Radio w samochodzie – abonament

Jak donosi portal dostawczakiem.pl, niejaki pan Adam korzystał ze służbowego samochodu w Rudzie Śląskiej. Oklejony samochód przyciągnął uwagę służbisty z Poczty Polskiej, który sfotografował znajdujący się w środku odbiornik radiowy. Do firmy trafiło potem pismo z prośba o ujawnienie statusu samochodu, czy jest to pojazd firmowy, jeśli tak, to od kiedy nim jest. Za brak abonamentu na firmę może zostać nałożona kara w wysokości 30-krotności abonamentu, czyli 225 zł. Co na to przepisy? Stoją po stronie poczty, która egzekwując je działa całkowicie legalnie. Przedsiębiorca będzie więc musiał zapłącić.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!