Prowadziła autobus mając promil alkoholu

13 stycznia 2023, 14:01

Kieleccy policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie od pasażera miejskiego autobusu. Według niego kobieta-kierowca wydawała się być nietrzeźwa. Patrol policji udał się na pętlę autobusową, gdzie doszło do zatrzymania. 

Kierująca prowadziła autobus linii 108, a do interwencji policji doszło na ulicy Massalskiego w Kielcach. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała ponad promil alkoholu we krwi, mimo że twierdziła, że nie spożywała żadnych wysokoprocentowych trunków. Policjanci zdecydowali zatem o zatrzymaniu kobiety i pobraniu jej krwi do badań.

Przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji poinformowali, że przed wyjazdem na trasę kierowcy są wyrywkowo badani pod względem trzeźwości. W przypadku 35-latki takiego badania w czwartek nie przeprowadzono. Po interwencji policji w dalszą podróż wyruszył inny kierowca.

35-letnia kierująca będzie odpowiadać za jazdę pod wpływem alkoholu. Przeciwko niej rozpocznie się także postępowanie prokuratorskie, w związku z czym mogą jej zostać postawione także inne zarzuty.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!