Bez dowodu rejestracyjnego i z przekroczoną masą

28 lutego 2023, 14:45

Patrol mobilny ITD zatrzymał na obwodnicy Olsztyna pojazd do 3,5 t DMC, który wzbudził ich podejrzenia. Jak wykazała kontrola, zainteresowanie tym samochodem było bardzo trafne.

Podczas kontroli drogowej kierowca samochodu nie okazał dowodu rejestracyjnego pojazdu, w związku z czym prowadzone przez niego auto sprawdzono w bazie CEPiK. Okazało się, że kilka dni wcześniej samochód poddany był kontroli ITD, podczas której wykazano szereg usterek. Skutkowało to zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i nie dopuszczeniem pojazdu do ruchu.

Żadna z poprzednio stwierdzonych usterek nie została naprawiona, a pojazd nie został poddany dodatkowemu badaniu technicznemu, które dopuszczałoby go ponownie do ruchu. Dodatkowo wykryto nadmierny luz końcówek drążków układu kierowniczego i  dokonano kontroli mas. Stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej ładowności oraz DMC pojazdu o 600 kg.

Biorąc pod uwagę powyższe wykroczenia kierowcę ukarano trzema mandatami karnymi na łączną sumę 2500 zł. Zakazano dalszej jazdy, a przewoźnika zobowiązano do zabezpieczenia pojazdu i przewiezienia go na lawecie w bezpieczne miejsce, gdzie będzie oczekiwał na rozładowanie i usunięcie usterek.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

kabanisko, 2 marca 2023, 11:17 0 0

Dobry artykuł dziekuje

Odpowiedz