Wynagrodzenia w branży motoryzacyjnej

31 maja 2005, 0:00

Według raportu płacowego firmy Sedlak&Sedlak poświęconego kształtowaniu się wynagrodzeń na stanowiskach produkcyjnych, opracowanego na podstawie informacji z 65 zakładów produkcyjnych z całej Polski za rok 2004, najwięcej zarabiają dyrektorzy (najwyższy szczebel zarządzania) zatrudnieni w zakładach z branży chemicznej.
Jeśli chodzi o branżę motoryzacyjną to pięćdziesiąt procent dyrektorów zarabia powyżej 15225 zł brutto miesięcznie, a druga połowa poniżej tej kwoty. Kierownicy (czyli średni szczebel zarządzania) zatrudnieni w zakładach motoryzacyjnych zarabiają średnio 80% wynagrodzenia oferowanego w firmach z branży spożywczej, 99% z branży spożywczej i 93% tego co można zarobić pracując w zakładzie produkującym maszyny i urządzenia. Niestety nie najlepiej w porównaniu do firm z innego sektora gospodarki opłacani są specjaliści z branży motoryzacyjnej. Połowa z nich zarabia powyżej 3951zł brutto miesięcznie, natomiast druga połowa poniżej tej kwoty.
Pracownikom szeregowym najniższe pensje wypłacają firmy produkujące maszyny i urządzenia, z kolei najwyższe wypłacane są w branży spożywczej.


Porównanie wynagrodzeń w poszczególnych branżach
(podane wartości to mediany)


Artykuł został stworzony na podstawie danych zamieszczonych w portalu wynagrodzenia.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!