Targi Autos Truck Day 2015 – relacja

1 czerwca 2015, 13:28

Autos spotkał się ze swoimi klientami już po raz piąty na targach Autos Truck Day. Niewiele jest imprez branżowych, które spotykają się z tak pozytywnymi komentarzami uczestników i wystawców. Na czym polega sukces Autos?

Z roku na rok targi Autos rozrastają się, a wystawcy i goście coraz bardziej doceniają starania organizatora. Impreza odbywa się w Solcu Kujawskim, w siedzibie firmy. Bierze w niej udział wyselekcjonowana grupa klientów, co pozwala organizatorom dokładnie zaplanować każdy szczegół.

"Niech Pan napisze, że organizacja targów w tym roku była super!"

Tego typu komentarze słyszałem bardzo często, goszcząc na stoiskach wystawców, czyli producentów części do pojazdów ciężarowych, których oferta dostępna jest w sieci sprzedaży Autos. Chodziło przede wszystkim o dobry kontakt z organizatorem i odpowiednie przygotowanie stoisk. Nie bez znaczenia dla wystawców był także fakt "wyselekcjonowania" najlepszych klientów dystrybutora. Dzięki temu nie zabrakło osób faktycznie zainteresowanych ofertą dostawców.

Stoisk targowych było 40 – tyle, by można było zapoznać się z produktami, a zarazem nie pogubić wśród bannerów i logotypów. Dwie sale wystawiennicze wydawały się dość ciasne, jednak wystarczyły do przyjęcia około tysiąca gości.

Rozmowy o biznesie to najważniejszy element targów branżowych. Nie mogło jednak zabraknąć także atrakcji. Oprócz konkursów organizowanych przez wystawców, uczestnicy targów mogli obejrzeć występ kabaretu Hrabi oraz posłuchać koncertu zespołu Golec uOrkiestra. Na plenerowej scenie wystąpili także znany kierowca rajdowy, Tomasz Kuchar, oraz gospodyni programu "Ola w trasie", Aleksandra Kutz. Ich zadaniem było ogłaszanie zwycięzców konkursów "Złota dziesiatka" i "Loteriada", organizowanych przez Autos.

Tegoroczną nowością Autos Truck Day był panel szkoleniowy, w którym wykłady prowadzili przedstawiciele producentów części i wyposażenia warsztatowego. Na zdjeciu szkolenie Boscha.

Ozdobą targów był rajdowy samochód Tomasza Kuchara, wspieranego przez firmy Hengst oraz marki LUK, INA i FAG. Zawodnik zaprezentował też próbkę swoich umiejętności na niewielkim placu tuż obok siedziby Autos.

Co pokazali wystawcy targów Autos Truck Day?

Poniżej przekrojowe przedstawienie stoisk targowych.

Exmot

Polski producent filtrów stara się dotrzeć ze swoją ofertą do jak najszerszego grona klientów. Siłą firmy jest specjalizacja w produktach trudnodostępnych na naszym rynku. Exmot produkuje filtry nie tylko do pojazdów ciężarowych, ale także autobusów, maszyn budowlanych czy przemysłowych.

BPW

Osie, hamulce i zawieszenia to główne punkty oferty BPW. Wszystkie podzespoły marki dostarczane na rynek OE jak i te obecne na motoryzacyjnym aftermarkecie są produkowane w Europie. Nie należą do najtańszych, jednak klienci doceniają ich jakość.

HELLA

Oferta klimatyzacyjna Behr Service, a także oświetlenie do pojazdów ciężarowych to tematy wiodące na stoisku HELLA. 

KS Tools

Producent narzędzi przygotował stoisko z niemal pełną ofertą swoich wyrobów – od kluczy płaskich, poprzez urządzenia pneumatyczne po wózki warsztatowe z wyposażeniem.

Bosch

Oferta Boscha dla rynku ciężarowego jest szeroka, jednak tym razem skupiono się na testerach diagnostycznych KTS Truck, z obsługą których można było zapoznać się na szkoleniach. Ciekawostką jest także nowy akumulator TCE 080, "miksujący" elektrolit. Dzięki tej technologii, elektrolit zachowuje jednorodną gęstość w trakcie eksploatacji.

Fuchs

Fuchs chciał zapoznać klientów Autos z przekrojem całej swojej oferty. Powodem jest fakt, że oleje tej marki dopiero od kilku miesięcy znajdują się w ofercie dystrybutora.

MANN-FILTER

I merytorycznie i z humorem podszedł do targów Autos MANN-FILTER. Na stoisku można było zapoznać się z ofertą filtrów w jakości OE, dostępnych na motoryzacyjnym aftermarkecie. Znaczenie tego producenta dla topowych producentów pojazdów podkreśla fakt umieszczania jego logotypu w kilku miejscach na module filtracyjnym. Zabawowym elementem stoiska był konkurs polegający na strącaniu puszek, imitujących zanieczyszczenia wyłapywane przez filtry kabinowe MANN-FILTER.

Meritor

Meritor stawia coraz odważniejsze kroki na polskim rynku. Obecnie, osie i hamulce przeznaczone do użytku w pojazdach komercyjnych, wcześniej znane pod nazwą handlową Lucas, ROR i Rockwell, są w całości firmowane marką Meritor. Podczas Autos Truck Day, producent postanowił zaprezentować swoje wyroby bez typowego dla targów "retuszu". Na stoisku pojawiły się także produkty marki TruckTechnic, należącej do Meritora.

TRW

Ciężarowa oferta TRW jest dobrze znana na rynku, jednak dla klientów Autos mogła być swego rodzaju nowością. Produkty marki są dostępne w sieci sprzedaży Autos od grudnia ubiegłego roku. TRW jest od niedawna częścią koncernu ZF, jednak zmiany organizacyjne nie mają póki co wpływu na polską ofertę.

Hengst

Producent filtrów przedstawił przekrój swojej oferty podkreślając, że jego wyroby są wykorzystywane na pierwszy montaż w najnowszych pojazdach ciężarowych.

KM Auto Technik Germany

Prezentacja oferty tej marki mogła być dla klientów Autos ciekawostką. Sprzęgła KM Auto Technik to tylko część wystawy grupy Ferdinand Bilstein. Nie zabrakło oczywiście asortymentu febi i charakterystycznego zabytkowego Volkswagena Transportera w barwach marki.

Haldex

Goście targów mieli także okazję zapoznać się z ofertą Haldexa – producenta układów hamulcowych i pneumatycznych stosowanych w pojazdach ciężarowych.

Fristom

Polski producent oświetlenia do naczep i przyczep chwalił się lampami wykorzystującymi technologię LED. Są one bardziej niezawodne niż  zwykłe żarówki, a zarazem ciekawe pod względem designu.

BF Germany

Pierburg i Kolbenschmidt to nazwy marek trudne do wymówienia, ale dobrze znane mechanikom. W ofercie MS Motor Service znajduje się także marka BF Germany, pod którą dostępne są części do pojazdów transportowych, maszyn rolniczych i budowlanych, instalacji i linii przemysłowych, urządzeń górniczych i systemów uzysku surowców. Jej specjalizacja to części do silników.

MAHLE

MAHLE ma w swojej ofercie kilka grup części do pojazdów ciężarowych. Szczególnie rozwijana jest gama turbosprężarek.

Valeo

Filtry kabinowe, silniki wycieraczek, rozruszniki, sprzęgła i inne to stała część oferty Valeo dla rynku ciężarowego. Na stoisku prezentowano także reflektory dodatkowe Cibie.

KNORR-BREMSE

Producent układów hamulcowych i pneumatycznych stosowanych w pojazdach ciężarowych pokazał przekrój swojej oferty. Specjaliści z firmy cierpliwie tłumaczyli zwiedzającym zasady działania poszczególnych podzespołów.

Victor Reinz

Systemy uszczelnień marki Victor Reinz znajdują zastosowanie w 5500 modeli i typów silników samochodów ciężarowych i autobusów.

FTE Automotive

Domeną marki FTE Automotive jest hydraulika sprzęgłowa. Na targach Autos prezentowano oczywiście głównie siłowniki i wysprzęgliki przeznaczone do pojazdów ciężarowych.

Grupa Schaefllera

Łożyska są jednym z najważniejszych punktów oferty Grupy Schaeffler. Korzystają z nich wszyscy wiodący producenci pojazdów ciężarowych. Obecnie firma aktywnie zachęca klientów motoryzacyjnego aftermarketu do zainteresowania się tą grupą wyrobów. Powstał nowy katalog online w języku polskim, który ułatwia dobór produktów do konkretnego modelu pojazdów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Justiz, 3 września 2015, 16:28 0 0

Najbardziej wyróżniało się MAHLE i ich dobry sprzęt

Odpowiedz