Orlen i Volvo uczą bezpiecznej i oszczędnej jazdy

8 czerwca 2015, 11:24

Ruszył program Platinum ULTOR Driving School, realizowany przez Orlen Oil wraz ze Szkołą Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks. Program składa się z cyklu szkoleń, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i podnoszenie świadomości oszczędnego użytkowania pojazdu. Pierwsze kursy odbyły się w dniach 25-27 maja w Młochowie, w siedzibie Volvo.

– „Program Platinum ULTOR Driving School skierowany jest do właścicieli baz transportowych, którzy chcą zwiększyć świadomość bezpieczeństwa swoich kierowców, podnieść ich zawodowe kompetencje oraz obniżyć zużycie paliwa. Udział w szkoleniu jest premią za dokonywanie zakupu produktów z linii Platinum ULTOR” – mówi Paweł Wiktor, kierownik produktu odpowiedzialny za segment olejów do samochodów ciężarowych w Orlen Oil.

Program szkolenia dla kierowców zawodowych Platinum ULTOR Drvinig School obejmuje teorię i ćwiczenia praktyczne z jazdy bezpiecznej i ekonomicznej. Uczestnicy szkolenia w jego pierwszej części pogłębiają wiedzę teoretyczną o technice jazdy, aspektach bezpieczeństwa i ekonomiki paliwowej, a także rozwiązaniach zastosowanych w samochodach ciężarowych Volvo, przyczyniających się do zwiększenia bezpieczeństwa i oszczędności paliwa.

Drugim etapem szkolenia jest jazda zestawem składającym się z ciągnika siodłowego Volvo FH o mocy 500 KM oraz załadowanej naczepy, o wadze łącznej 39 t. Każdy z kierowców pokonuje wyznaczony odcinek drogi o długości 36 km w zadanym limicie czasu. Przejazdy te podlegają ocenie konkursowej – najlepszy wynik zużycia paliwa z trzech dni szkoleń w danym miesiącu kwalifikuje uczestnika do turnieju głównego w grudniu 2015 r.

– „Wyniki przejazdów w czasie pierwszych trzech szkoleń potwierdzają wysoki poziom umiejętności uczestników. Trasa przejazdu przebiega wymagającym fragmentem drogi krajowej nr 8 w typowym dla tego odcinka, gęstym ruchu drogowym, mając na swej drodze trzy skrzyżowania ze światłami. Wyniki zużycia paliwa na poziomie 22,4 l/100 wskazuje na idealne połączenie doskonałego kierowcy z oszczędnym samochodem ciężarowym Volvo, szczególnie, że uczestnicy szkolenia na co dzień często prowadzą inne marki” – podsumowuje Mariusz Kowalski, Team Leader ds Rozwiązań Bizesowych Volvo Group Trucks Sales Poland.

Do końca tego roku odbędzie się jeszcze 12 szkoleń, w każdym uczestniczy jednocześnie 6 kierowców. Uczestnik, który osiągnie najniższe całkowite zużycie paliwa podczas szkolenia w danym miesiącu wyjedzie na turniej główny, zaplanowany na grudzień br, w którym nagrodą główną jest zwiedzanie fabryki Volvo Trucks w Szwecji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!