Rusza plebiscyt „Przyjazny Pracodawca TSL”

5 sierpnia 2015, 12:35

Można już zgłaszać firmy do udziału w Plebiscycie „Przyjazny Pracodawca TSL”. Jest to pierwszy ogólnopolski plebiscyt skierowany do firm zajmujących się Transportem Spedycją lub Logistyką, które w szczególny sposób dbają o warunki zatrudnienia oraz wykazują się troską o pracownika.

Social network conceptIdea stojąca za przyznaniem wyróżnienia „Przyjazny Pracodawca TSL” to promocja tych firm, które dbają o stabilność i rozwój miejsc pracy, rozwój kompetencji i talentów oraz różnorodność w organizacji, zapewniając jednocześnie godne i przyjazne warunki zatrudnienia. To również możliwość porównania swojej firmy na tle konkurencji. Inicjatorami i jednocześnie organizatorami plebiscytu są Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland i redakcja portalu Pracujwlogistyce.pl. W kapitule, a zarazem w gronie Patronów plebiscytu, która wyłoni zwycięzców, znaleźli się także przedstawiciele środowisk naukowych m.in. Wyższej Szkoły Logistyki, Uniwersytetu Gdańskiego oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września 2015 r.

Nagroda „Przyjazny Pracodawca TSL” przyznana zostanie w trzech kategoriach, określających wielkość firmy, biorąc pod uwagę liczbę zatrudnionych ogółem: małe firmy (o zatrudnieniu do 50 pracowników), średnie firmy (o zatrudnieniu od 51 – 500 pracowników), duże firmy / korporacje (o zatrudnieniu powyżej 500 pracowników). Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez kapitułę plebiscytu, na podstawie punktowej oceny nadesłanych ankiet. Ta zawiera pytania dotyczące trzech obszarów funkcjonowania firmy w zakresie polityki personalnej: rozwój kadr, wynagrodzenia i motywacja, zarządzanie kadrami.

Rozstrzygnięcie plebiscytu oraz wręczenie statuetek „Przyjazny Pracodawca TSL 2015” odbędzie się 4 listopada 2015 r. w Warszawie, podczas uroczystego bankietu, odbywającego się w ramach III edycji targów TransPoland. Jak wskazuje Paweł Konowałek, Menedżer Targów:

– „Obserwujemy jak z każdą kolejną edycją rośnie ranga TransPoland, które już teraz są największym tego typu wydarzeniem w tej części Europy – chcemy, aby ten Plebiscyt był ich nieodłączną częścią i stanowił dla laureatów faktyczną wartość oraz wyróżnienie na tle konkurencji”.

Merytorycznym zwieńczeniem plebiscytu będzie otwarte seminarium organizowane przez Pracujwlogistyce.pl, poświęcone tematyce wynagrodzeń w branży TSL, które odbędzie się podczas drugiego dnia targów TransPoland. W oparciu o aktualne raporty płacowe i najnowsze trendy HR, eksperci poruszą istotne wątki związane z budowaniem siatki płac, tworzeniem systemów motywacyjnych pozapłacowych, a także outsourcingiem usług HR.

Szczegóły można znaleźć pod adresem: www.trans-poland.pl/plebiscyt-tsl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!