Ciężarowcy pod Narodowym

29 września 2015, 0:02

Wcale nie mamy tu na myśli sportowców dźwigających ciężary, a profesjonalistów zajmujących się na co dzień naprawą pojazdów ciężarowych oraz kierowców. Dla tej grupy gości 15. Targów części zamiennych i wyposażenia warsztatów, które odbyły się w weekend 18-20 września br. na Stadionie PGE Narodowym, przygotowano Strefę Ciężką.

Błonia Stadionu PGE Narodowego jeszcze nigdy nie gościły tylu profesjonalistów z branży ciężarowej. Nie zabrakło zarówno wystawców, czyli producentów części zamiennych oraz akcesoriów do ciężarówek, jak i odwiedzających. Tę drugą grupę stanowili klienci Inter Cars SA – w większości przedstawiciele warsztatów i firm transportowych. Specjalnie dla przedstawicieli branży ciężarowej, przygotowano Strefę Ciężką. Była ona wydzieloną częścią jednej z hal ekspozycyjnych i skupiła kluczowych wystawców posiadających ofertę dla tego rynku.  W centralnym punkcie Strefy Ciężkiej największe stoisko miał Inter Cars Części do Ciężarówek. To stoisko zgromadziło wszystkie działy Inter Cars zaangażowane w obsługę klientów z rynku ciężarowego. Wyjątkowo bogata ekspozycja zawierała części silnikowe, układu przeniesienia napędu, części układu hamulcowego i zawieszenia.

– Goście Targów zainteresowani byli nowościami w naszej aktualnej ofercie oraz planami i kierunkiem jej rozwoju. Nie zabrakło też czasu na dyskusję o usterkach technicznych w ciężarówkach i problemach podczas ich naprawy. Tutaj doskonale wpisuje się nasz Dział Szkoleń mający bogatą ofertę technicznych szkoleń ciężarowych, o czym mieliśmy okazję informować naszych gości – mówi Tomasz Czarniecki, kierownik zespołu w Inter Cars SA.

W tej części ekspozycji można było spotkać także przedstawicieli sieci Q-Service Truck.

Wielu wystawców, jedna Strefa

Nie zawiedli wystawcy zewnętrzni, którzy na stoiskach prezentowali nowości produktowe i swoje flagowe produkty. Aby przyciągnąć jak największą liczbę odwiedzających przygotowali atrakcyjne konkursy i prezenty.

W Strefie Ciężkiej zaprezentowały się takie firmy jak: Covind, Haldex, Vignal Systems, Pewag, Nissens, Mann Hummel, Schaeffler, Meritor, Knorr Bremse, PSF, MS Motor Service, Donaldson, Wabco, SAF Holland, Lema, Fomar, Alcoa, CEI, Filtron, Dinex Polska, Highway, Jost, Waś, Eurolites, Hyva, ZF Services Partner, Feber, PE Automotive, Mahle, Optibelt, Febi, Inter Cars Agro, SBP, Cargoparts, Diesel Technic, Vanstar.

Na stoisko firmy Feber przyciągała pokazowa naczepa – wywrotka „szyta na miarę”.  Klienci mieli okazję obejrzeć z bliska flagowy produkt firmy. Naczepa NW49KD o wymiarach 9122x2470x2100 mm została wyposażona w ramę stalową Strenx z tzw. łabędzią szyją, panele 30 mm i  podłogę 5/7 mm. Klienci chwalili wysoką jakość wykonania pojazdu oraz obecność dobrze znanych i sprawdzonych podzespołów tak renomowanych producentów jak Jost-Mercedes (osie), Continental (opony), Knorr Bremse (układ pneumatyczny), Hella (układ elektryczny) oraz Hyva (siłownik hydrauliczny). Ponadto pojazd posiadał standardowo oświetlenie wewnątrz skrzyni,  dzięki któremu kierowca może bez problemu kontrolować załadunek i rozładunek niezależnie od pory dnia i nocy.  Obecni na miejscu Regionalni Managerowie Sprzedaży odpowiadali na najdociekliwsze pytania klientów oraz przybliżali ofertę pozostałych pojazdów. Swoje promocje dotyczące finansowania przedstawiły też leasingi fabryczne: Get In Leasing oraz EFL. Na miejscu można było zapoznać się także z zasadami działania wypożyczalni pojazdów firmy Feber, która ma do dyspozycji aż 60 aluminiowych naczep – wywrotek o objętościach od 27 do 60 m3 a wiek pojazdów nie przekracza 3 lat. Duże zainteresowanie wzbudziły także usługi w zakresie napraw powypadkowych i remontów pojazdów. Klienci mogli też zapoznać się z lokalizacją autoryzowanych punktów serwisowych oraz ofertą części zamiennych.

Szkolenia ciężarowe

Na stoisku działu szkoleń, podobnie jak w ubiegłym roku, szczególną uwagę  przykuwał samochód szkoleniowy przygotowany  do nowego rodzaju szkoleń praktycznych. Każdy klient, który podczas targów postanowił zapisać się na szkolenie, mógł liczyć na 20% rabat, co oczywiście przełożyło się na obłożenie miejsc na najbliższe szkolenia. Dodatkowo sześciu klientów, którzy wypełnili ankietę otrzymało bezpłatne zaproszenia na szkolenia organizowane w Centrum Szkoleń Inter Cars dotyczące rynku osobowego i ciężarowego.

– Olbrzymia frekwencja na targach cieszy nasz dział, daje siłę i mobilizuje do dalszego działania w doborze oferty, w taki sposób, aby zawrzeć w niej najbardziej aktualne oraz, co za tym idzie, interesujące klientów pozycje tematyczne. – wyjaśnia Rafał Śniady, specjalista ds. promocji szkoleń Inter Cars SA.

Inter Cars SA. dziękuje wszystkim, którzy odwiedzili Strefę Ciężką podczas 15. Targów części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów.

Zobacz więcej zdjęć na stronie: http://targi.intercars.com.pl/szczegoly/30,6,ekspozycja-15-targi

Artykuł sponsorowany Inter Cars SA.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Fiołek, 1 października 2015, 9:34 0 0

MAHLE to zdecydowanie lider Strefy Ciężkiej. Oni mają najlepsze części!

Odpowiedz