Nowe maszyny Kärcher nagrodzone Złotym Medalem MTP 2015

2 października 2015, 10:26

Nowa zamiatarka miejska MC 130 z certyfikatem EUnited oraz nowy wielosezonowy ciągnik komunalny MIC 50 zostały nagrodzone Złotymi Medalami Międzynarodowych Targów Poznańskich 2015.

Medale przyznawane są na podstawie oceny wystawionej przez Jury Konkursowe. Otrzymują go produkty najwyższej jakości, nowoczesne, innowacyjne i wytworzone w oparciu o najwyższej klasy technologie. Złote Medale MTP przyznawane co roku od 1979 roku cieszą się renomą i dużym uznaniem wśród wystawców krajowych i zagranicznych.

Wielosezonowy ciągnik komunalny – MIC 50

MIC 50, to wielozadaniowy pojazd do różnorodnych prac komunalnych, przeznaczony do całorocznego użytkowania. W zależności od zastosowanych narzędzi, maszyna może pełnić rolę zamiatarki, odśnieżarki, solarki/piaskarki, pługu śnieżnego, kosiarki z rozdrabniarką, urządzenia do strzyżenia żywopłotów i wielu innych. Przede wszystkim służy jako nośnik narzędzi do utrzymania terenów miejskich i gminnych w tym: ulic, placów, parków, ogrodów zoologicznych, dworców i lotnisk. MIC 50 jest doskonałym narzędziem dla samorządów terytorialnych, firm świadczących usługi komunalne i zarządzających nieruchomościami oraz szeroko pojętego przemysłu.

W sezonie zimowym nośnik narzędzi MIC warto wyposażyć w odśnieżarkę. Ze śniegiem i lodem na drogach, alejkach, placach i chodnikach pomoże uporać się jeden z wielu dostępnych rodzajów pługów śnieżnych, lub specjalna szczotka walcowa. Doskonałym uzupełnieniem jest również szeroka gama posypywarek działających z solą i z piaskiem, lub zbiornik z systemem spryskiwania solanką.

Dobierając wyposażenie do nośnika narzędzi MIC firma Kärcher wykorzystała swoje wieloletnie doświadczenie, dlatego też akcesoria przeznaczone do mycia wodą pod wysokim ciśnieniem są tak skuteczne w działaniu. Dzięki nim nośnik narzędzi może np. pełnić rolę polewaczki do mycia ulic i chodników. Do mycia betonu, asfaltu, płytek chodnikowych, kostki brukowej czy tartanu, można wykorzystać montowaną z przodu listwę myjącą, wyposażoną w osiem dysz ciśnieniowych. Zimą system ten może służyć też do spryskiwania solanką alejek, ulic i chodników.

Zamiatarka miejska – MC 130 w klasie 1m³

MC 130 to najnowszy model kompaktowej zamiatarki w klasie 1m3. Dzięki niewielkiemu ciężarowi, nadaje się do stosowania na chodnikach i może być prowadzona przez posiadacza prawa jazdy „B” bez konieczności zdobywania dodatkowych uprawnień. W trakcie tworzenia przestronnej dwuosobowej kabiny największy nacisk położono na wygodę operatora. Poziom hałasu wewnątrz (74 dB) jest szczególnie niski dla pojazdu tej klasy. Przeszklony kokpit zapewnia doskonałą widoczność umożliwiając bezpieczną jazdę i pracę w przestrzeni miejskiej. Siedzenia zamontowano dokładnie nad przednią osią dzięki czemu kierowca znajduje się możliwie najbliżej pracujących szczotek, uzyskując doskonałe pole widzenia. Dodatkowe siedzenie dla pasażera wykonującego doraźne prace ręczne, daje możliwość wykorzystania pojazdu jako niezależnej jednostki sprzątającej.

Dzięki niewielkiemu ciężarowi własnemu, MC 130 jest w stanie przyjąć obciążenie do 1100 kg przed osiągnięciem dopuszczalnej masy całkowitej. Pozwala to zmniejszyć do minimum częstotliwość opróżniania zbiornika. Intuicyjna obsługa za pomocą wielofunkcyjnego wyświetlacza umieszczonego na środku kierownicy pozwala na pełną kontrolę nad pojazdem. Ekran zapewnia dostęp do wszystkich udogodnień (także kamera cofania i kamera ssawy) bez konieczności spuszczania wzroku z toru jazdy. Szczotki kontrolowane są oddzielnie za pomocą dwóch joysticków znajdujących się na podłokietniku. Intuicyjne symbole ułatwiają regulację ustawień oraz prędkości szczotek. Operator może wybrać zapisane ustawienie za pomocą klawisza skrótu i od razu rozpocząć pracę.

Trzy punkty mocowania osprzętu: z przodu, z tyłu i „na pace”, pozwalają na połączenie kilku czynności, np. koszenia z odsysaniem ukosu. Intuicyjny system szybkiej wymiany akcesoriów znacznie przyspiesza pracę i rozszerza funkcjonalność pojazdu. Urządzenie może przemieszczać się z prędkością 40 km/h, a duży rozstaw osi 1700 mm zapewnia płynną i stabilną jazdę.

Dzięki zastosowaniu rozmaitych akcesoriów MC 130 może być wykorzystywane jako wielofunkcyjny pojazd całoroczny. Wyposażone w pług i posypywarkę upora się ze śniegiem, uzbrojone w kosiarkę poradzi sobie z trawą, nie pozostawiając ukosu, a zbiornik wody 1000 l wraz z systemem spryskującym uczyni z niego doskonałą kompaktową polewaczkę.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!