Kapsch usprawni zarządzanie autostradami w Anglii i w Holandii

9 października 2015, 14:18

Kapsch TrafficCom podpisał dwa kontrakty na dostawę zaawansowanych systemów zarządzania ruchem, jako elementów wspólnego programu CHARM, realizowanego przez zarządców dróg krajowych: angielskie Highways Midland oraz holenderskie Rijkswaterstaat.

KapschDrogowe dyrekcje chcą podnieść jakość obsługi klientów poprzez inwestycję w zaawansowany system zarządzania ruchem, który zwiększy poziom bezpieczeństwa oraz skróci czas reakcji na występujące na autostradach zdarzenia. Highways Midland i Rijkswaterstaat zdecydowały się na technologię DYNAC ze względu na jej sprawdzone funkcjonalności oraz możliwości adaptacyjne. DYNAC pozwala operatorom dróg zwiększać efektywność pracy oraz zmniejszać koszty utrzymania, wpływając jednocześnie na znaczną poprawę bezpieczeństwa podróżnych.

Kapsch dostarczy i zainstaluje DYNAC w dwóch centrach zarządzania, jednym w Anglii i jednym w Holandii w 26 miesięcy od podpisania umowy. Partnerem projektu została firma CGI, która będzie odpowiedzialna za zaprojektowanie, budowę, testy i wdrożenie oprogramowania, które pozwoli na wykorzystanie istniejących interfejsów i urządzeń w ramach systemu DYNAC. W późniejszym etapie rozwiązanie trafi również do pozostałych centrów zarządzania Highways Midland (7 regionalnych i 1 krajowe) oraz Rijkswaterstaat (5 regionalnych i 1 krajowe). Całkowita wartość kontraktu z Kapschem to 60 mln Euro.

Obie instytucje miały na celu przejście na rozwiązanie nowej generacji w zakresie zarządzania ruchem, tak aby połączyć wiele autonomicznych podsystemów oraz zarządzać dużą liczbą różnych urządzeń. Co więcej otwarta, elastyczna i modułowa architektura DYNACa pozwala na łatwe dołączanie nowych funkcjonalności i aplikacji oraz rozwiązań, które nie zostały jeszcze wprowadzone.

Zarówno w Anglii, jak i w Holandii Kapsch będzie odpowiedzialny za dostawę, instalację oraz testy jednego centrum zarządzania ruchem, a także integrację z istniejącą infrastrukturą.

DYNAC ATMS to system pozwalający na monitorowanie i kontrolę ruchu oraz bezpieczeństwa, który równolegle umożliwia zarządzanie infrastrukturą drogową i procedurami. DYNAC przyspiesza wykrywanie i reagowanie na wystąpienie zatorów, zdarzeń drogowych i innych sytuacji awaryjnych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!