Plebiscyt „Przyjazny Pracodawca TSL 2015” rozstrzygnięty

, 19 listopada 2015, 12:11

Podczas uroczystej gali TransPoland ogłoszono wyniki I edycji plebiscytu „Przyjazny Pracodawca TSL”. Laureatami zostały firmy, które w sposób szczególny dbają o warunki zatrudnienia oraz wykazują się troską o pracownika.

TSLWieczorową porą 6 listopada 2015 r., w restauracji Belvedere swoje rozstrzygnięcie miała I edycja plebiscytu „Przyjazny Pracodawca TSL 2015”. Podczas uroczystego bankietu, odbywającego się w ramach III edycji targów TransPoland wyłoniono  trzy firmy, którym wręczono specjalne wyróżnienia.

Laureatami I edycji zostały firmy: FM Polska Sp z o.o., No Limit Sp. z o.o. oraz Textra Poland Sp. z o.o. Statuetkę wraz z dyplomem wręczyli przedstawiciele kapituły Plebiscytu – Paweł Konowałek menedżer Targów TransPoland oraz Beata Trochymiak, redaktor naczelna portalu Pracujwlogistyce.pl. Zwycięzcy zostali wyłonieni przez kapitułę plebiscytu, na podstawie punktowej oceny nadesłanych ankiet. Ta zawierała pytania dotyczące trzech obszarów funkcjonowania firmy w zakresie polityki personalnej: rozwój kadr, wynagrodzenia i motywacja, zarządzanie kadrami.

– „Mamy pełną świadomość tego, że siłą FM Logistic są ludzie. Ich unikalne doświadczenia, predyspozycje i kompetencje umiejętnie zarządzane składają się na sukces organizacji. Jesteśmy przekonani, że warto inwestować w rozwój zespołu, bo właśnie on stanowi w znaczącym stopniu o naszej przyszłości. Dlatego robimy wiele, by umożliwić ludziom nie tylko ich rozwój zawodowy, ale także osobisty, dokładamy starań, by firma była przyjaznym środowiskiem dla nas wszystkich. Dlatego nagroda „Przyjazny Pracodawca Branży TSL” to nie tylko ogromne wyróżnienie, ale także potwierdzenie właściwego kierunku naszych starań.” – mówi Magdalena Hotyńska, Dyr.ds. Zasobów Ludzkich w FM Logistic .

przyjazny pracodawca TSL

Udział w Plebiscycie wzięło łącznie 32 firmy. Rywalizacja była bardzo zacięta, przez co finalny wybór laureatów poprzedzony był  bardzo dogłębną analizą nadesłanych ankiet. I tak wśród finalistów w kategorii firm małych (do 50 pracowników) znalazły się:  Kora Transport Marcin Kobylarz oraz Agility Logistics Sp. z o.o. W kategorii firm średnich (o 51-100 pracowników): Ipsen Logistics Sp. z o.o, Sped Partner Sp. z o.o. W kategorii firm dużych (zatrudnienych powyżej 500 pracowników): Schenker Sp. z o.o oraz Raben Group.

Od samego początku pomysłodawcom Plebiscytu Przyjazny Pracodawca przyświecała idea promowania tych firm, które dbają o stabilność i rozwój miejsc pracy, rozwój kompetencji i talentów oraz różnorodność w organizacji, zapewniając jednocześnie godne i przyjazne warunki zatrudnienia. To również możliwość porównania swojej firmy na tle konkurencji.

W dobie niżu demograficznego, coraz bardziej wymagającego kandydata na rynku pracy, dbałość o employer branding nabiera szczególnego znaczenia. Wygrywają te firmy na rynku pracy, które nie tylko wdrażają politykę przyjaznego miejsca pracy, ale również potrafią zakomunikować to całemu otoczeniu.

 

Merytorycznym preludium przed rozstrzygnięciem Plebiscytu było otwarte seminarium organizowane przez Pracujwlogistyce.pl, poświęcone tematyce wynagrodzeń w branży TSL. Odbyło się ono podczas drugiego dnia targów TransPoland. W oparciu o aktualne raporty płacowe i najnowsze trendy HR, eksperci omówili istotne wątki związane z budowaniem siatki płac, tworzeniem systemów motywacyjnych pozapłacowych, a także outsourcingiem usług HR.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!