IVECO wprowadza na rynek ekskluzywny model ekologicznego pojazdu

, 20 listopada 2015, 10:15

Po sukcesie Nowego Daily, który zdobył prestiżowy tytuł „Międzynarodowego Samochodu Dostawczego Roku 2015”, IVECO prezentuje nowy model Daily Electric. Premiera modelu miała miejsce na Ecomondo — targach poświęconych gospodarce ekologicznej i obiegowej, które odbyły się w niedawno w Rimini.

Nowy IVECO Daily Electric to stuprocentowo elektryczny, bezemisyjny pojazd, gwarantujący maksymalną zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju. W tym modelu wprowadzono szereg nowych rozwiązań w porównaniu z jego poprzednikiem. Zużycie energii obniżono dzięki zastosowaniu wysokowydajnych i lekkich podzespołów układu elektrycznego, zaś czas działania akumulatorów wydłużył się nawet o 20 procent. Ponadto ładowność Nowego Daily Electric wzrosła o około 100 kilogramów. Parametry akumulatorów, które w całości nadają się do recyklingu, zoptymalizowano pod kątem eksploatacji w każdych warunkach pogodowych i temperaturowych.

Opatentowany przez IVECO elastyczny system ładowania akumulatorów umożliwia uzupełnianie zapasu energii na stacjach publicznych i prywatnych. Ładowanie Nowego Daily w trybie szybkim trwa średnio tylko dwie godziny.

Nowy Daily Electric oferuje najlepszą w swojej klasie efektywność energetyczną. Zasięg samochodu w konfiguracji z trzema akumulatorami, mierzony zgodnie ze standardem NEDC (New European Driving Cycle), wynosi 280 kilometrów.

Kierowca ma do wyboru dwa tryby jazdy: Eco i Power. W trybie Eco moment obrotowy silnika jest regulowany pod kątem jak najmniejszego zużycia energii, jednak bez ograniczania maksymalnej prędkości pojazdu. W trybie Power kierowca ma do dyspozycji pełnię osiągów silnika elektrycznego.

NuovoDailyElectric_3

Układ hamulcowy z systemem odzyskiwania energii to kolejne ważne rozwiązanie zastosowane w Nowym Daily Electric. Kierowca pojazdu może zdecydować, z której metody hamowania chce korzystać w czasie jazdy. W zależności od specyfiki drogi i natężenia ruchu może on wybrać optymalny tryb hamowania, ograniczając zużycie energii bez uszczerbku dla właściwości jezdnych i przyjemności z jazdy.

Praktycznie bezgłośna jazda przyczynia się do ograniczenia hałasu i umożliwia realizację nocnych dostaw w miastach. Ponadto Nowy Daily Electric jest standardowo wyposażony w akustyczny system ostrzegania pieszych, który uruchamia się automatycznie przy prędkości od 0 do 30 km/h.

Wnętrze Nowego Daily Electric wyposażono w 7-calowy odłączany tablet i elektroniczną deskę rozdzielczą oraz najdoskonalszą w tej klasie technologię nawigacji opartą na systemie TomTom® Bridge, zaadaptowaną na potrzeby pojazdu marki IVECO. Unikatowy system nawigacji przeznaczony do Nowego Daily Electric został opracowany wspólnie przez firmy TomTom® i IVECO z myślą o zawodowych kierowcach. Stacja dokująca, częściowo zintegrowana z deską rozdzielczą, zapewnia wygodę korzystania z wbudowanego systemu i elastyczność typową dla urządzenia przenośnego.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!