Trimble i Shell wspólnie dla zmniejszania zużycia paliwa

, 23 listopada 2015, 13:46

Trimble, dostawca rozwiązań w zakresie zarządzania flotą pojazdów, nawiązuje współpracę z firmą Shell oferującą paliwa, karty paliwowe i narzędzia do zarządzania flotą. Celem współpracy jest dostarczenie managerom zarządzającym flotą produktu wysokiej jakości, który umożliwia monitorowanie i zmniejszenie zużycia paliwa.

Trimble Shell

Rozwiązanie monitorujące efektywność (Performance Solution) firmy Trimble będzie dostępne dla użytkowników kart paliwowych euroShell na terenie całej Europy.

Performance Solution łączy dane z komputera pokładowego firmy Trimble z portalem monitorującym efektywność. Rozwiązanie to umożliwia użytkownikom monitorowanie i analizowanie pracy kierowców, pojazdów i zużycia paliwa w oparciu o jeden portal. Dzięki temu narzędziu analitycznemu managerowie zarządzający flotą uzyskują natychmiastowy dostęp do interesujących ich kluczowych wskaźników efektywności. To z kolei sprawia, że mogą wówczas podejmować przemyślane decyzje w celu większego zmniejszenia zużycia paliwa.

– „Dzięki Performance Solution użytkownicy kart paliwowych euroShell mogą mieć pewność co do ciągłości wysokiej jakości usług oferowanych przez firmę Shell. Ponadto można go łatwo zintegrować i połączyć z innymi systemami do zarządzania flotą tworząc jedno kompleksowe rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb” – powiedział Michel Van Maercke, dyrektor generalny Trimble Transport & Logistics na region Europe & APAC.

System Performance Solution oferowany przez firmę Trimble jest łatwy w obsłudze – oferuje graficzną prezentację informacji oraz umożliwia elastyczną zmianę parametrów i dogłębną analizę. Ponadto w internetowym portalu monitorującym efektywność zostały wprowadzone inteligentne algorytmy. Do oceny stylu jazdy wykorzystuje się dane takie jak prędkość, długość postoju, sposób hamowania, korzystanie z tempomatu oraz zadania wykonywane danego dnia roboczego, a także informacje o tym, czy kierowca wykonuje kurs w transporcie krajowym czy międzynarodowym. Użytkownicy mogą monitorować interesujące ich kluczowe wskaźniki efektywności i przekazywać kierowcom dane na temat efektywności ich jazdy w postaci pliku PDF. Instruktorzy jazdy mogą skoncentrować się na wybranych wskaźnikach, natomiast managerowie mogą korzystać z ekranu portalu w celu uzyskania szerszej perspektywy.

– „Nasi klienci potwierdzają, że telematyka jest niezbędna do właściwego zarządzania flotą. Po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych badań nad zmieniającymi się potrzebami naszych klientów oraz oceny rozwiązań dostępnych w Europie z pełnym przekonaniem stwierdzamy, że firma Trimble oferuje rozwiązanie telematyczne, które doskonale spełnia oczekiwania naszych klientów” – powiedział Robert Springer, manager ds. sprzedaży w dziale flot komercyjnych firmy Shell w Holandii.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!