Wybrano Międzynarodowy Samochód Ciężarowy Roku 2016

, 24 listopada 2015, 12:32

Jury złożone z 25 doświadczonych dziennikarzy z całej Europy, zajmujących się tematyką samochodów ciężarowych dokonało wyboru Ciężarówki Roku 2016.

Iveco Eurocargo car of the yearMiędzynarodowym Samochodem Ciężarowym Roku 2016 wybrano IVECO Eurocargo. Nowy samochód ciężarowy średniej wielkości marki IVECO pokonał silną konkurencję i został nagrodzony za „największy wkład w efektywność transportu drogowego ocenianą według takich kryteriów jak innowacyjność techniczna, komfort, bezpieczeństwo, właściwości jezdne, zużycie paliwa, oddziaływanie na środowisko naturalne i całkowity koszt posiadania i użytkowania (TCO)”.

Czwartą z kolei nagrodę zdobytą przez IVECO w analogicznych plebiscytach poprzedzały tytuły „Międzynarodowego Samochodu Ciężarowego Roku 2013” dla Stralisa, „Międzynarodowego Samochodu Dostawczego Roku 2015” dla Daily i „Międzynarodowego Autokaru Roku 2016” dla Magelysa.

Gianenrico Griffini, przewodniczący jury plebiscytu na Międzynarodowy Samochód Ciężarowy Roku, podsumował werdykt dziennikarzy:

– „Wprowadzając nowy średni samochód ciężarowy, firma IVECO po raz kolejny podnosi poprzeczkę w bardzo konkurencyjnym segmencie, w którym Eurocargo stanowi punkt odniesienia dla rynku już od 25 lat”.

Iveco Eurocargo nagroda car of the year

Wyniki głosowania ogłoszono na Solutrans – odbywających się co dwa lata w Lyonie (Francja) targach dla branży przewozowej i transportu miejskiego. Pierre Lahutte, Prezydent Marki IVECO, odbierający nagrodę z rąk Gianenrico Griffiniego w czasie uroczystej kolacji w Lyońskiej Izbie Handlowej, powiedział:

– „Jesteśmy bardzo dumni z tego wyrazu uznania dla nowego Eurocargo – przyjaznego ludziom i środowisku. To najnowsza generacja modelu, sprzedanego w liczbie pół miliona egzemplarzy na całym świecie, który od lat pozostaje liderem segmentu średnich pojazdów ciężarowych w Europie. W ciągu ostatnich 4 lat zdobyliśmy analogiczne tytuły we wszystkich kategoriach. To absolutny rekord. Jesteśmy jedynym producentem pojazdów ciężarowych i autobusów, który aktualnie produkuje aż 4 „samochody roku”. Dowodzi to rozmachu inwestycji naszej grupy w odnowienie oferty produktów, a także naszej pozycji lidera technologii, takich jak Hi-SCR, która jest wykorzystywana w silnikach Euro VI”.

Eurocargo jest jedynym pojazdem ciężarowym średniej wielkości, który spełnia wymagania normy Euro VI w zakresie emisji spalin dzięki zastosowaniu tylko jednego systemu kontroli emisji, czyli technologii Hi-SCR z pasywnym filtrem cząstek stałych. Unikatowość tego rozwiązania polega na tym, że układ Hi-SCR nie zmienia procesu spalania, ponieważ jest on oparty na pobieraniu świeżego powietrza, a nie na recyrkulacji spalin. Silniki Iveco Tector 5 i Tector 7 zostały zoptymalizowane pod kątem typowych warunków eksploatacji w mieście, a nowa turbosprężarka zapewnia dynamikę i elastyczność przy ruszaniu z miejsca i przyspieszaniu przy jednoczesnym obniżeniu zużycia paliwa nawet o 8%. IVECO oferuje nowego Eurocargo także w wersji przystosowanej do zasilania sprężonym gazem ziemnym (CNG). Taki samochód w jeszcze mniejszym stopniu oddziałuje na środowisko i jest tańszy w eksploatacji w porównaniu z pojazdami wyposażonymi w silniki Diesla.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!