Niezrównane oświetlenie dla pojazdów ciężarowych

1 grudnia 2015, 11:56

Philips odświeża gamę oświetleniową przeznaczoną do pojazdów ciężarowych i zasilanych napięciem 24V. Żarówki halogenowe MasterLife są teraz nawet czterokrotnie trwalsze od zwykłych żarówek H4/H7.

phil

Tak doskonałe parametry nie biorą się znikąd. Inżynierowie Philips zwiększyli sztywność oprawki i trzonka mocowania, a podwójny żarnik jest teraz solidniejszy. Rozwiązanie to było testowane w prawdziwie morderczych warunkach.

W czasie trwającego 20 godzin cyklu próbnego żarówka jest włączona na 10 minut, po czym gaszona na kolejne 10 minut, a jednocześnie cały czas poddawana wibracjom o częstotliwościach od 80 do 1000 Hz. W ten sposób inżynierowie Philips symulują jazdę pojazdem ciężarowym po nierównej nawierzchni. Drgania niskiej częstotliwości narażają żarówkę na przeciążenia sięgające nawet 13,8 g. Dla porównania, wyszkolony pilot odrzutowego myśliwca może stracić przytomność przy przeciążeniu 9 g! Dzięki temu żarówka halogenowa Philips MasterLife ma okres żywotności aż czterokrotnie dłuższy w porównaniu ze zwykłymi żarówkami H4/H7.

Untitled-2

Dla tych, którzy potrzebują więcej światła, Philips ma teraz żarówki z serii MasterDuty i MasterDuty BlueVision, które – mimo ponadstandardowych parametrów promienia świetlnego (w zgodzie z homologacją) – wciąż zapewniają dwukrotnie dłuższy czas eksploatacji w porównaniu do standardowych żarówek.

Na żarówkach MasterLife i MasterDuty nie kończy się oferta marki Philips dla pojazdów ciężarowych. Inżynierowie Philips odpowiedzialni za lampy ksenonowych nie zapominają o tym rozwiązaniu stosowanym także w największych pojazdach poruszających się po drogach publicznych. Lampy Xenon BlueVision Ultra (efekt niebieskiej barwy światła), Xenon X-Treme Vision (+50% więcej światła) czy Xenon Vision (idealna jako zamiennik lampy oryginalnej) dostępne są w wersjach stosowanych w pojazdach ciężarowych.

Gamę ciężarową marki Philips uzupełniają lampy sygnalizacyjne i wewnętrzne zasilane napięciem 24V, powszechnie stosowane w ciężarówkach i autobusach.

philips-logoWyruszając w trasę, w kabinie ciężarówki powinien znajdować się przynajmniej jeden zestaw zapasowy żarówek 24V Philips tak, aby kierowca – gdy tylko zauważy przepaloną żarówkę – był w stanie błyskawicznie wymienić ją na nową. Sprawne oświetlenie pojazdu to gwarancja bezpieczeństwa nie tylko kierowcy ciężarówki, ale także pozostałych uczestników ruchu drogowego.

 

Artykuł sponsorowany Philips

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!