Truck-Experts ze specjalną ofertą na Moduł ETM

15 grudnia 2015, 14:21

Do końca roku Truck-Experts.pl ma specjalną ofertę na Moduł ETM dla użytkowników JALTESTA.

ETM to dodatkowy moduł do urządzenia diagnostycznego Jaltest. ETM pozwala na bezpośrednie sprawdzenie działania modulatorów hamulcowych zainstalowanych w w pojazdach użytkowych.

Wyjątkowość tego modułu polega na tym, że w standardowej diagnostyce układu hamulcowego pojazdu ciężarowego możemy sprawdzić modulator hamulcowy tylko za pośrednictwem sterownika (ECU) będącego w pojeździe.

adi

ETM można wykonywać diagnozę:
– modulatorów EBS WABCO i marek Knorr-Bremse
– czujników prędkości stosowane w systemach ABS i EBS.
– czujników zużycia klocków hamulcowych Knorr-Bremse i Meritor.

 

adi 2

ETM jako dodatkowy moduł jest połączony pomiędzy interfejsem JALTEST-a a modulatorem. Ponadto, jest wymagane zasilanie z akumulatorów samochodowych. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu generuje i odbiera sygnał CAN, który w standardowej pracy jest wysyłany i odbierany przez sterownik ECU. Dzięki temu, możliwe jest wyeliminowanie ECU do sprawdzenia poprawnego funkcjonowania samego modulatora.

adi 3

W przypadku kiedy mamy modulator a nie mamy pojazdu, diagnostyka wszystkimi innymi testerami nie jest możliwa. Dzięki ETM można jednak taki zdemontowany modulator podłączyć i sprawdzić wszystkie funkcje jakie sprawuje w pojeździe. Są to odczyty z czujników ciśnienia będących wewnątrz modulatora, zasymulowanie pracy elektrozaworów modulatora, odczyt z czujników prędkości podłączonych do modulatora oraz czujników zużycia klocków.

Wykonujemy podobny proces, jeśli chcemy sprawdzić czujniki prędkości:

adi 4

Czujniki zużycia klocków hamulcowych:
adi 5

Szczegóły oferty dostępne są na stronie producenta

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!