Nowe przekaźniki DT Spare Parts

16 grudnia 2015, 15:44

Przekaźniki stosuje się do oddzielenia obwodów elektrycznych, aby dostosować prąd elektryczny do wartości 70 amperów. Zaletami przekaźników jest kompaktowa budowa oraz dość prosta możliwość podłączenia odbiorców. Ponadto przekaźniki dają możliwość przełączania wyższych napięć z niskimi.

W solidnej obudowie wykonanej z tworzywa sztucznego, znajduje się elektryczna cewka elektrozaworu, do której dostarczana jest energia elektryczna za pomocą standardowej wtyczki płaskiej. Gdy prąd płynie, cewka generuje pole magnetyczne w rdzeniu cewki, i w efekcie otwiera lub zamyka jeden lub więcej kontaktów, w zależności od konstrukcji.

Aby uzyskać małą tendencję „pocenia się”, styki wtykowe wykonane są z mosiądzu o powierzchni niklowanej, a styki przełączające są pokryte warstwą tlenku srebra i cyny.

Przekaźniki marki DT Spare Parts często zawierają elementy elektryczne w obudowie w celu ograniczenia napięcia kontr indukcji cewki. Zapobiega to spięciu w obwodach, co może prowadzić do niepożądanego przełączania przekaźnika.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!