Bezpieczna jazda i zarządzanie flotą to Panel Fleet Manager forDrivers

18 grudnia 2015, 9:27

W jaki sposób efektywnie zarządzać flotą, kontrolować pracowników i dodatkowo dbać o ich bezpieczeństwo? Wykorzystując aplikację do grywalizacji forDrivers z Panelem Fleet Manager. Łączy ona w firmach narzędzia wspierające osoby odpowiedzialne za floty pojazdów, szkolenia i finanse, ucząc też prawidłowych zachowań na drogach.

Klient biznesowy poszukuje rozwiązań, których wdrożenie usprawni pracę zespołu, optymalizując wydatki firmy. Pracodawca okazujący zainteresowanie zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa podwładnych i poprawieniem stanu technicznego pojazdów, wpisuje się w trend promowania bezpieczeństwa na drodze. W jaki sposób stać się takim właśnie szefem? Wystarczy skorzystać z aplikacji forDrivers, dedykowanej również klientom biznesowym. Rozwiązanie, poza wspomnianymi zaletami dla właściciela firmy, niesie też korzyści pracownikowi/kierowcy, który każdego dnia przemierza dziesiątki, setki kilometrów. To on właśnie motywowany jest atrakcyjnymi nagrodami do bezpiecznej jazdy. Na tym polega grywalizacja forDrivers.

By móc zapoznać się z pełną funkcjonalnością forDrivers, należy zarejestrować się na dedykowanej stronie, aby otrzymać zaproszenie do Panelu Fleet Managera. Udostępnia on wygodny sposób zarządzania flotą samochodową.

Takie rozwiązanie pozwala na precyzyjne kontrolowanie pojazdów służbowych, pracowników, a także tworzenie cennych analiz i statystyk. Działania te prowadzą do efektywniejszego zarządzania zasobami ludzkimi, ograniczenia kosztów eksploatacji pojazdów, a także zasilenia budżetu przedsiębiorstwa. Warto również wspomnieć o wyeliminowaniu czasochłonnej części „papierkowej roboty”, gdyż dzięki Panelowi Fleet Manager pojawia się możliwość przechowywania danych w jednym pliku.

forDrivers_panel_Fleet_Manager2

Zakres funkcji Panelu Fleet Manager jest bardzo szeroki. Pozwala on na zgromadzenie i analizowanie wielu zróżnicowanych informacji. Daje znać zarządzającemu flotą, gdzie w danej chwili znajduje się wybrany pojazd i przekazuje aktualne dane związane z podróżą (pogoda, stan auta – ruch/postój). Dodatkowo pozwala przeglądać historię zdarzeń (lista tras z mapą cieplną).

Narzędzie przygotowane przez twórców aplikacji forDrivers zapewnia też fleet managerowi dostęp do statystyk jazdy kierowców. Administrator otrzymuje informacje o tym, czy pracownik pojawił się w wyznaczonym, docelowym miejscu i ma wgląd w dane dotyczące przekroczeń prędkości, zgłoszonych zagrożeń, przejazdów w nocy/dzień czy przerw w jeździe oraz informacje związane z rankingiem (liczba kilometrów, godzin za kierownicą itp.).

„Wydawać by się mogło, że rozwiązanie łączące w sobie znane do tej pory z gier elementy rywalizacyjne można uznać jedynie za rozrywkę. Nic bardziej mylnego. Grywalizacja to rzeczywiście doskonała zabawa, ale przede wszystkim świetna motywacja do postępowania zgodnie z pewnymi zasadami. Jej zastosowanie dodatkowo może usprawnić komunikację oraz zintegrować zespół” – mówi Marcin Brysiak, twórca aplikacji forDrivers. „Gdy kierowcy konkurują ze sobą w bezpiecznej jeździe nagradzanej punktami, zyskują dwie strony – pracownicy, którzy mogą otrzymać nagrody, a także pracodawca, gdyż w kreatywny sposób zarządza zasobami ludzkimi” – dodaje Marcin Brysiak.

forDrivers_panel_Fleet_Manager3

Przeanalizowanie kompetentnych statystyk, które gromadzi w swojej pamięci Panel Fleet Manager, pozwala na lepsze zarządzanie i zwiększanie oszczędności. „Świadomość, że styl i sposób jazdy kierowcy jest monitorowany, a następnie przekazany do bazy danych służącej np. weryfikacji jego pracy, może spowodować znaczącą poprawę zachowań za kierownicą” – komentuje twórca aplikacji forDrivers.

Panel Fleet Manager jest rozwiązaniem idealnym nie tylko dla małych i średnich flot. Sprawdzi się również, jako narzędzie motywujące do bezpiecznej jazdy dla dużych parków. Aby skorzystać z nowatorskiego rozwiązania i uzyskać dostęp do wszystkich funkcji aplikacji, wystarczy zarejestrować się w systemie oraz zainstalować forDrivers na urządzeniach mobilnych kierowców.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!