Karta paliwowa dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych od DKV

21 grudnia 2015, 9:25

Od Nowego Roku, DKV wprowadzi do użytku nową kartę paliwową, która akceptowana będzie także w punktach ładowania pojazdów z napędem hybrydowym oraz elektrycznym. Przy okazji, po 15 latach zmieni się również wygląd kart DKV.

Karta DKV nowy wyglad

DKV Card +CHARGE

Tak nazywa się nowa karta, która będzie honorowana w ponad 3000 punktach ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych na terenie Niemiec. Obecnie trwają prace nad rozszerzeniem sieci na inne kraje Unii Europejskiej. Posiadacze tej karty mają jednocześnie pełny dostęp do tradycyjnej sieci 55 300 punktów akceptacji DKV w 42 krajach Europy.

Inspiracją dla poszerzenia funkcjonalności karty DKV jest stopniowy wzrost popularności aut z napędem hybrydowym i elektrycznym. Do tej pory nie było mowy o używaniu ich przez floty z racji na niewielką liczbę punktów tankowania (szczególnie poza dużymi miastami), a także konieczność rozliczania zakupów za pomocą odrębnych kart płatniczych. DKV proponuje korzystanie ze swojej karty paliwowej już pierwszym posiadaczom tego typu aut.

Karta DKV CARD +CHARGE posiada wszystkie funkcje standardowej karty paliwowej, w tym rozliczanie paliwa i opłat drogowych na terenie całej Europy. Dodatkowo oferuje dostęp do sieci 3 tysięcy punktów ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych różnych operatorów. Płatność w nowych punktach odbywa się na dwa sposoby: w zależności od operatora transakcja może być autoryzowana za pomocą chipa z karty lub poprzez zeskanowanie kodu QR w aplikacji mobilnej DKV.

Nowy wygląd karty na Nowy Rok

Karta DKV obecna jest na rynku od przeszło 15 lat. Wraz z przejściem usług DKV w sferę online firma postanowiła odświeżyć wizerunek i kolorystkę swojego flagowego produktu. Od początku nowego roku karty będą wydawane klientom w nowej odsłonie graficznej, zachowując – rzecz jasna – ten sam zakres usług.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!