Autosan zostanie sprzedany

23 grudnia 2015, 11:42

Jeszcze przed świętami nadeszły dobre wieści dla wszystkich pracowników producenta autobusów Autosan. Znalazł się klient na wystawioną od dłuższego czasu na sprzedaż fabrykę w Sanoku. Ma ona zostać sprzedana w całości i po przejęciu nadal produkować autobusy.

53c792a29cc53Untitled-yxAutosan SA znajduje się w stanie upadłości już od ponad dwóch lat. Syndyk masy upadłości spółki po raz pierwszy obwieścił przetarg na sprzedaż przedsiębiorstwa w maju 2014 r. Zaznaczył wówczas, że firma zostanie sprzedana tylko w całości oraz, że nowy właściciel będzie zobowiązany do utrzymania obecnego poziomu zatrudnienia. Łącznie ogłoszono pięć przetargów, jednak aż do grudnia bieżącego roku nie udało się znaleźć poważnego inwestora.

Dane potencjalnego nabywcy fabryki nie są znane i pozostanie tak aż do czasu uzupełnienia całej niezbędnej dokumentacji. Minimalna cena, która może zostać wyłożona przez inwestora to 19 mln złotych.

– „Efektem dwuletnich działań w pierwszym etapie, w trybie przetargów, a w konsekwencji w trybie negocjacji jako Syndyk Masy Upadłości wyłoniłem nabywcę Autosanu. Skutkiem tego, do Sędziego Komisarza wpłynął wniosek. Jeśli Sędzia Komisarz zatwierdzi ofertę, będzie to zakończenie dwuletnich działań ze skutkiem nad wyraz oczekiwanym przez wierzycieli, bo uzyskane środki będą służyły ich zaspokojeniu, zainteresowaną załogę m.in. o miejsca pracy oraz środowiska Sanoka, w którym Autosan jest ikoną.” – zakomunikował Ludwik Noworolski, syndyk masy upadłościowej Autosanu.

Złożony przez Syndyka wniosek ma zostać rozpatrzony jeszcze w tym roku.

Autosan to jedna z najstarszych fabryk w Polsce. Jej początki sięgają lat 30. XIX wieku. W mijającym roku firma uzyskała homologację na produkcję autobusów spełniających normę emisji spalin EURO 6. Moce produkcyjne pozwalają na budowę 300 autobusów rocznie. Oprócz tego fabryka wytwarza także części do tramwajów i pociągów.

źródło: esanok.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!