Dziennikarze zaatakowani nożem w Calais

20 stycznia 2016, 8:11

O problemach w tym portowym francuskim mieście donosiliśmy niejednokrotnie. Calais to prawdziwa bolączka kierowców jeżdżących na trasach międzynarodowych. Jednak to co jest problemem dla zwykłych ludzi pracy, wydaje się kompletnie nieistotne dla europejskich decydentów.

Duński dziennikarz Teun Voeten postanowił nakręcić dokument o koczowisku w Calais, który ma być zatytułowany “Calais: Welcome to the Jungle”. Niestety w trakcie kręcenia reportażu, został zaatakowany przez napastników, którzy sterroryzowali ekipę. Choć całe zajście wygląda na mało groźne, ot lekka szarpanina, to po dokładnym przyjrzeniu się można zobaczyć, że napastnicy byli uzbrojeniu w nóż. Jak napisał później na Facebooku dziennikarz Teun Voeten nikt nie ucierpiał i nic nie zostało skradzione. Warto zaznaczyć, że na pomoc ekipie filmowej przyszli później inni emigranci, którzy przegonili uzbrojonych napastników. Teun Voeten to znany dziennikarz współpracujący między innymi z “New York Times Magazine”, “National Geographic”, “Newsweek” i magazynu “Time” i “Vanity Fair”.

Co ciekawe, wkrótce po tym zajściu operator kamery upublicznił na Facebooku krótkie nagranie pokazujące całą sytuację. Wkrótce po opublikowaniu pojawiły się pod nim krytyczne komentarze aktywistów proimigracyjnej organizacji Calais Migrant Solidarity (no border). W komentarzach można było przeczytać, że duet operatorsko-dziennikarski próbuje się wypromować na antyimigranckim filmie. “Nie licz, że zdobędziesz rozgłos wrzucając to nagranie do sieci, wydaje mi się, że nie po to przybyłeś do Calais. To właśnie dlatego ludzie żyjący tam nie są wielkimi fanami dziennikarzy” – skomentował działacz organizacji Calais Migrant Solidarity. Choć nie znamy kontekstu napaści zamaskowanych mężczyzn, trudno zakładać, aby dziennikarz o tak uznanym nazwisku posuwał się do jakichkolwiek prowokacji. Jak wskazuje tytuł Calais to prawdziwa dżungla, określenie to zresztą jest również nieoficjalną nazwą obozowiska wśród kierowców ciężarowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Johny, 20 stycznia 2016, 11:17 -1 0

Gdyby mieli broń mogli by ich odstrzelić ...

Odpowiedz

Anonim, 17 sierpnia 2016, 15:11 -1 0

jmnmm

Odpowiedz

Anonim, 17 sierpnia 2016, 15:12 1 0

17-08-2016

Odpowiedz