Wiemy kto otrzymał tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł”

22 stycznia 2016, 14:39

Wielton S.A. otrzymał wyróżnienie „Ten, który zmienia polski przemysł”, przyznane przez Grupę PTWP. Spółkę wyróżniono za dynamiczną ekspansję na europejskim rynku producentów naczep, związaną z akwizycją francuskiego producenta naczep Fruehauf oraz przejęciem aktywów włoskiej spółki Compagnia Italiana Rimorchi w 2015 r.

W Warszawie wręczono tytuły „Tego, który zmienia polski przemysł” przyznawanych przez Grupę PTWP. Wręczenie tytułów zakończyło całodniowe Forum Zmieniamy Polski Przemysł, organizowane przez wydawcę miesięcznika gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl.

W uzasadnieniu przyznania tytułu podkreślono dynamikę i odwagę, z jaką Wielton S.A. realizuje swoją strategię dywersyfikacji geograficznej. Przejęcie firmy Fruehauf, największego producenta naczep we Francji oraz aktywów włoskiej firmy Compagnia Italiana Rimorchi otworzyło spółce drogę do zdobycia pozycji trzeciego największego producenta na rynku naczep w Europie. Podkreślono także, że spółka w skuteczny i prorynkowy sposób rozwija relacje biznes – nauka.
OBRAZEk

Nowe rynki, nowe możliwości rozwoju
Wielton S.A. to obecnie największy w Polsce, a po ostatnich akwizycjach jeden z największych europejskich producentów naczep i przyczep. Przejęta w maju ub.r. francuska spółka Fruehauf jest wiodącym producentem naczep i przyczep do pojazdów ciężarowych z 40% udziałem w segmencie rynku naczep we Francji. Fruehauf posiada nowoczesny zakład produkcyjny w Auxerre we Francji, a odbiorcami produktów są klienci w Europie, w tym głównie we Francji. Z kolei w sierpniu ub.r. Wielton S.A. zakupił aktywa włoskiej firmy Compagnia Italiana Rimorchi, tj. wiodące włoskie marki Merker, Viberti i Cardi oraz wybrane maszyny i urządzenia, bazy klientów i know-how produktów. Wśród zakupionych maszyn znajdują się m.in. zautomatyzowane linie spawalnicze, w pełni automatyczna linia do zabezpieczania antykorozyjnego w technologii KTL, magazyn do wysokiego składowania oraz linie montażowe. Dzięki przejęciu aktywów we Francji i Włoszech Wielton S.A. chce osiągnąć w perspektywie dwóch lat potencjał produkcyjny w wysokości ponad 16 tys. sztuk, a w kolejnych latach do 25 tys. sztuk rocznie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!