EUROPART przejmuje szwedzkich dystrybutorów części

4 lutego 2016, 11:02

Holding EUROPART pozyska aktywa dwóch szwedzkich dystrybutorów części do pojazdów ciężarowych – firm LVD Lastvagnsdelar i Trailereffekter.

EUROPART Holding GmbH i Axel Johnson International AB, z siedzibą w Sztokholmie, w Szwecji, uzgodniły, że EUROPART pozyskuje aktywa LVD Lastvagnsdelar i Trailereffekter. Przejęcie podlega kontroli szwedzkiego urzędu antymonopolowego. Cena zakupu pozostaje do wiadomości stron transakcji.

– „Połączenie EUROPART, LVD i Trailereffekter wzmocni naszą pozycję w Europie Północnej. Dzięki temu będziemy mogli zaoferować klientom w Szwecji kompleksową obsługę pojazdów użytkowych która oznacza lepszą dostępność części zamiennych, materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów warsztatowych.” – wyjaśnia dyrektor generalny Pierre Fleck EUROPART.

– „Wiedza i globalne zasoby EUROPART zapewnią nam zrównoważony rozwój. Będzie to wzmacniać konkurencyjność LVD i Trailereffekter” – mówi Mats R. Karlsson, prezes i dyrektor generalny Axel Johnson International.

Szwedzkie marki pozostaną na rynku. LVD Lastvagnsdelar Svenska AB została założona w 1976 roku i stała się jednym z wiodących dystrybutorów części zamiennych do pojazdów ciężarowych w Szwecji. Swoje produkty oferuje poprzez sieć dziewięciu oddziałów w całym kraju. Trailereffekter AB została założona w 1977 roku i specjalizuje się w sprzedaży części zamiennych do przyczep. Trailereffekter ma siedem oddziałów i doświadczony zespół z szeroką wiedzą z zakresu nowych i importowanych przyczep oraz starszych produkcji regionalnej. Wspólnie obie firmy mają roczne przychody w wysokości 28 mln EUR (264 mln SEK) i 93 pracowników. EUROPART posiada w Szwecji sześć oddziałów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!