Już wkrótce Motor Show Truck

12 lutego 2016, 15:38

Na zbliżających się targach Motor Show w Poznaniu nie zabraknie atrakcji dla fanów ciężarówek, siłowania się na rękę i tuningu w wydaniu XXL. 

Motor Show Truck odbędzie się od 31 marca do 3 kwietnia w pawilonie nr 4 oraz na przyległym mu parkingu. Wśród największych atrakcji, największa w Europie naczepa hotelowa oraz Mobil Delvac Strong Traker – najbardziej prestiżowe zawody w siłowaniu na rękę dla kierowców zawodowych. Imprezie będzie towarzyszyć również debata branżowa na temat nowego zawodu kierowcy-mechanika oraz wiele akcji promujących bezpieczeństwo drogowe – prowadzonych wspólnie z Fundacją Cooperatio.

Motor Show Truck jest częścią największych w Polsce targów motoryzacyjnych, które w tym roku zapraszają do Poznania od 31 marca do 3 kwietnia. Część poświęcona pojazdom ciężarowym na pewno przyciągnie pod targową iglicę właścicieli firm transportowych, przedstawicieli stowarzyszeń branżowych, dealerów pojazdów ciężarowych i dostawczych, kierowców zawodowych oraz wszystkich kochających klimaty trakerskie.

– „Lista ciężarówek, które zobaczymy w pawilonie nr 4 oraz na przyległym parkingu jest już zamknięta. Wśród nich mamy wyjątkowo ciekawe trucki, między innymi amerykańską ciężarówkę Kenworth W 900” – mówi Adrian Dekowski, organizator Motor Show Truck. Dużym zainteresowaniem zwiedzających powinna cieszyć się największa w Europie naczepa hotelowa, zbudowana przez firmę Łączyńscy z Gniezna.

Mobil Delvac Strong Traker 2016

Sobota na Motor Show Truck będzie zarezerwowana dla najbardziej popularnej dyscypliny wśród prawdziwych trakerów. Nie chodzi o piłkę nożną lub boks, a o siłowanie na rękę. W Poznaniu zostaną rozegrane pierwsze w tym roku zawody z cyklu Mobil Delvac Strong Traker. Zawodnicy wystartują w dwóch kategoriach – dla kierowców zawodowych oraz Open. Pierwsze turnieje Mobil Delvac Strong Traker z 2010 roku momentalnie spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród kierowców ciężarówek. Przez kolejne lata w eliminacjach uczestniczyły tysiące osób, a turniej zyskał miano najbardziej prestiżowych zawodów armwrestlingowych dla trakerów. Najlepszym zawodnikiem wszystkich edycji Mobil Delvac Strong Trakera jest Marcin Dudek. Untitled-1aassxss

– „Armwrestling nie jest wyłącznie sportem siłowym, a duży obwód bicepsa to za mało, żeby wygrywać turnieje „Mobila”. Liczy się technika, przygotowanie szybkościowe i wytrzymałościowe” – podkreśla Tomasz Proc, sędzia zawodów.

Bezpieczeństwo na drodze

Organizatorzy Motor Show Truck planują wiele działań nastawionych na promocję bezpieczeństwa ruchu drogowego. Fundacja Cooperatio wspólnie z MotoPomocni.pl zorganizuje pilotażowy konkurs w ratownictwie drogowym skierowany do uczniów szkół mechanicznych w całej Polsce. Jak mówi Mariusz Tiahnybok, Prezes Stowarzyszenia MotoPomocni.pl, uczniowie szkół związanych z branżą motoryzacyjną to bardzo często kierowcy i jako aktywni uczestnicy ruchu drogowego mogą być świadkami sytuacji, w której niezbędne będzie szybkie i prawidłowe udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku. Poprzez organizację zawodów chcemy wpłynąć na rozwój ich osobowości i wrażliwości. To również dobry moment na edukację w zakresie bezpieczeństwa i pierwszej pomocy – dodaje szef grupy. Konkurs będzie miał formę inscenizacji i jak zapowiadają organizatorzy będzie realizowany w formie widowiska o ogromnej wartości edukacyjnej również dla widzów. Poziom dobrej zabawy będzie wnikliwie kontrolowany przez policjantki Yanosika, producenta urządzeń i aplikacji na smartfony, ostrzegających kierowców o zdarzeniach na drogach, takich jak fotoradary, kontrole radarowe i wypadki.

Nowy zawód kierowca-mechanik

Podczas Motor Show Truck odbędzie się również debata branżowa na temat kształcenia kierowców zawodowych po wpisaniu zawodu “kierowcy mechanika” na listę Ministerstwa Edukacji Narodowej. Piątkowe wydarzenie (1 kwietnia) organizowane wspólnie z wydawcą dwumiesięcznika “Transport Manager” jest skierowane do właścicieli firm transportowych, którzy wkrótce będą zatrudniać absolwentów nowego zawodu. Dyskusja odbędzie się pod nieco kontrowersyjnym hasłem: „Dobry kierowca pilnie poszukiwany – intratny zawód na wymarciu”. Przedstawiciele branży zastanowią się nad zmianami w systemie kształcenia, które zaspokoiłyby popyt branży transportowej na dobrych kierowców zawodowych. Wśród prelegentów m.in. Zbigniew Kołodziejek (Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego / DAF), Tomasz Rejek (Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych), Witold Wiśniewski (Grupa IMAGE).

 

Więcej na temat atrakcji Motor Show Truck już wkrótce na stronie internetowej: www.motorshow.pl. Relacja z poprzednich edycji turnieju Mobil Delvac Strong Traker: www.mobil.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!