Wielton zakłada spółkę w Niemczech

15 lutego 2016, 12:31

Wielton S.A., największy w Polsce i jeden z największych w Europie producentów naczep i przyczep, powołał spółkę zależną Wielton GmbH, której celem będzie sprzedaż produktów i zapewnienie opieki serwisowej Grupy na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Zdaniem wieluńskiego producenta rynek niemiecki ma przed sobą ogromny potencjał rozwoju.

EKSPANSJA NA RYNKI NIEMIEC, AUSTRII I SZWAJCARII
Największy polski producent przyczep i naczep Wielton, powołał spółkę zależną Wielton GmbH, której celem jest rozwój sprzedaży Grupy na rynkach niemieckojęzycznych, w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.
Wielton szczególne nadzieje wiąże z rynkiem niemieckim, który jest największym rynkiem zbytu w Europie z roczną sprzedażą na poziomie 54 tys. sztuk. Spółka jest obecna od 11 lat na rynku niemieckim poprzez sieć dilerską i z roku na rok powiększa wolumen sprzedaży swoich produktów. Po trzech kwartałach 2015 roku sprzedaż Wieltonu w Niemczech zwiększyła się o 13% rdr przy 9,6% wzroście rynku. W perspektywie 3-5 lat Zarząd zakłada potencjał sprzedaży Grupy Wielton w regionie niemieckojęzycznym na poziomie powyżej 1500 sztuk rocznie.
Untitled-1a
WIELTON GmbH
Działalność operacyjna nowo założonego podmiotu Wielton GmbH z siedzibą we Frankfurcie nad Menem rozpocznie się jeszcze w I kw. br. Kapitał zakładowy Wielton GmbH wynosi 25 tys. euro.
W bieżącym roku, spółka niemiecka będzie koncentrowała się na rozwoju sieci sprzedawców i budowaniu partnerstwa z potencjalnymi klientami. W planach jest również rozwój sieci serwisowej w regionie niemieckojęzycznym. Mocne zaplecze handlowo-serwisowe będzie podstawą dalszego rozwoju Grupy Wielton w regionie. Koszty realizacji przedsięwzięcia będą dostosowywane w czasie do potencjału rozwoju spółki i nie są istotne z punktu widzenia poziomu kapitałów własnych Emitenta.

– Założenie niemieckiej spółki wpisuje się w strategię ekspansji Wieltonu w całej Europie i jest kolejnym krokiem na drodze do osiągnięcia pozycji trzeciego producenta na kontynencie. Niemcy są największym rynkiem przyczep i naczep w Europie, a rynek wykazuje duży potencjał wzrostu w kolejnych latach – powiedział Mariusz Golec, prezes Wieltonu. – Analizy rynku pokazały, że polskie pojazdy użytkowe cieszą się akceptacją niemieckich klientów. Chcielibyśmy docelowo sprzedawać na rynku niemieckim powyżej 1500 pojazdów rocznie, z czego jedną trzecią w segmencie pojazdów dla rolnictwa.

CEL: BYĆ W PIERWSZEJ TRÓJCE NAJWIĘKSZYCH EUROPEJSKICH GRACZY
Wielton S.A. to obecnie największy w Polsce, a po ostatnich akwizycjach jeden z największych europejskich producentów naczep i przyczep. Przejęta w maju ub.r. francuska spółka Fruehauf jest wiodącym producentem naczep i przyczep do pojazdów ciężarowych z 40% udziałem w segmencie rynku naczep we Francji. Fruehauf posiada nowoczesny zakład produkcyjny w Auxerre, a odbiorcami produktów są głównie klienci z Francji oraz krajów ościennych. Z kolei w sierpniu ub.r. Grupa Wielton zakupiła aktywa włoskiej firmy Compagnia Italiana Rimorchi, tj. wiodące włoskie marki Merker, Viberti i Cardi oraz wybrane maszyny i urządzenia, bazy klientów i know-how produktów. Wśród zakupionych maszyn znajdują się m.in. zautomatyzowane linie spawalnicze, w pełni automatyczna linia do zabezpieczania antykorozyjnego w technologii KTL, magazyn do wysokiego składowania oraz linie montażowe. Dzięki akwizycji i zakupionym aktywom, w perspektywie dwóch lat Grupa osiągnie potencjał produkcyjny w wysokości ponad 16 tys. sztuk, a w kolejnych latach do 25 tys. sztuk rocznie.
Wielton S.A. jest obecny na ponad 35 rynkach w Europie, Azji i Afryce. Odbiorcami pojazdów Wieltonu są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne i dystrybucyjne w kraju oraz zagraniczni dealerzy pojazdów ciężarowych i naczep, w szczególności firmy z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Norwegii, Węgier, Litwy, Łotwy, Czech, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Estonii, Niemiec, Austrii, Francji, Holandii, Słowenii oraz Serbii, Tadżykistanu i Kazachstanu. W planach jest ekspansja w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!