Nowy prezes DAF Trucks

29 lutego 2016, 8:26

Firma PACCAR Inc, właściciel DAF Trucks, ogłosiła zmianę na stanowisku prezesa DAF Trucks.

DAF nowy prezesZ dniem 1 kwietnia 2016 r., Preston Feight przejmie stanowisko prezesa po Harrie Schippersie, który został mianowany wiceprezesem PACCAR odpowiedzialnym za DAF Trucks i PACCAR Parts w biurze w Seattle.

Preston Feight jest związany z PACCAR od 18 lat. Ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa i dyrektora generalnego PACCAR w Kenworth Truck Company. W ramach struktur PACCAR piastował coraz bardziej odpowiedzialne stanowiska w Kenworth, jako naczelny inżynier i zastępca dyrektora naczelnego ds. marketingu i sprzedaży. Preston Feight jest absolwentem Uniwersytetu Północnej Arizony (licencjat w dziedzinie budowy maszyn) i Uniwersytetu Kolorado (magister zarządzania inżynierią). Na nowym stanowisku będzie dodatkowo odpowiedzialny za Leyland Trucks w Wielkiej Brytanii.

Harrie Schippers jest związany z PACCAR od 30 lat. Ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa PACCAR i prezesa DAF Trucks. Przez lata zajmował odpowiedzialne stanowiska w obszarze rachunkowości i finansów. Przed powołaniem na stanowisko prezesa DAF w 2010 r. pełnił funkcję dyrektora finansowego DAF. Jest absolwentem Uniwersytetu w Tilburgu (magister ekonomii). W 2007 r. był uczestnikiem Programu Rozwoju Kadry Menedżerskiej w Stanford.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!