Ciężarówki McLaren-Honda i oleje Mobil Delvac 1 przygotowania do sezonu F1

29 lutego 2016, 13:22

Dwudziestego marca na torze wyścigowym Albert Park w Melbourne rozpocznie się pierwsze w tym roku Grand Prix Formuły 1. Dobrze przygotowane bolidy Formuły 1 i dobra ekipa techniczna to nie wszystko. Na sukces zespołu pracują również specjaliści od logistyki i kierowcy ciężarówek. Niezawodność floty ciężarówek zespołu McLaren-Honda to podstawa niezbędna do triumfu w tych prestiżowych wyścigach.

Producent olejów syntetycznych Mobil Delvac 1 i McLaren są partnerami technologicznymi od ponad 20 lat. ExxonMobil rozwija środki smarne i paliwa, poprawiając osiągi i niezawodność na torze. Owocami tej współpracy są cztery tytuły Mistrza Świata Formuły 1(tm). Jednak na tym relacje obu firm się nie kończą, bo ExxonMobil dostarcza również oleje silnikowe i przekładniowe do ciężarówek zespołu McLaren-Honda. Zobacz film o współpracy ExxonMobil i McLaren oraz flotę ciężarówek zespołu.

23 niskoemisyjne ciężarówki transportują sprzęt zespołu wyścigowego na terenie Europy. Każdego roku pokonują dystans ponad 2 milionów kilometrów, a przez cały czas towarzyszą im oleje syntetyczne Mobil Delvac 1. Ciężarówki transportują bolidy, części, urządzenia diagnostyczne oraz zaplecze dla gości pomiędzy europejskimi wyścigami Grand Prix. W tym czasie przemierzają większą część Europy – od Wielkiej Brytanii przez Hiszpanię, Monako i Belgię po Włochy. Tegoroczny sezon Formuły 1 po raz kolejny otwiera Grand Prix Australii, a europejska część kalendarza rozpocznie się już w maju. „Wieloletnia i udana współpraca ExxonMobil z McLaren jest świadectwem korzyści, jakie oleje Mobil Delvac 1 mogą oferować pojazdom ciężarowym oraz całej firmie. W ubiegłym roku obchodziliśmy 90. jubileusz marki Mobil Delvac i patrząc w przyszłość, chcemy rozwijać tę wyjątkową współpracę z McLaren” – mówi Maciej Marcinowski, CVL Marketing Advisor EAME z ExxonMobil.
1
Kierowcy ciężarówek zespołu McLaren-Honda uczestniczą również w konkursie Mobil Delvac 1 Driver Efficiency Challenge, promującym efektywną jazdę. W 2015 roku rywalizacja trwała latem, gdy zespół podróżował pomiędzy 7 torami goszczącymi europejskie wyścigi Formuły 1. Przez blisko cztery miesiące kierowcy przejechali łącznie ponad 450 000 km oraz zużyli ponad 136 000 litrów paliwa. Co ważne, kierowcy zmniejszyli zużycie paliwa o 4,8% w porównaniu z wynikami poprzedniej edycji konkursu Mobil Delvac 1. Na co dzień flota ciężarówek zespołu McLaren-Honda używa oleju silnikowego Mobil Delvac 1 LE 5W-30 oraz Mobilube 1 SHC 75W-90 do przekładni i tylnej osi.

Przyjemności podczas śledzenia tegorocznego sezonu F1!

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!