Opona Semperit wyróżniona w konkursie Red Dot Design Award

31 marca 2016, 10:35

Opona Semperit Runner D2 przeznaczona do samochodów użytkowych na oś napędową w rozmiarze 315/80 R22.5, została wyróżniona za doskonałą konstrukcję w konkursie Red Dot Design Award. Nagrodzona opona, dzięki udoskonalonej budowie bieżnika, umożliwia wysokie przebiegi oraz niższe zużycie paliwa.

Przeznaczona na oś napędową opona Semperit Runner D2, wprowadzona do oferty latem 2015 r., zdobyła prestiżową nagrodę w konkursie Red Dot Design Award.

„Nagroda Red Dot Design Award, przyznana przez grono światowych specjalistów, jest wyrazem uznania dla konstrukcji opony Semperit Runner D2. Projektanci opracowali ją łącząc nowatorską technologię z klasycznym designem marki Semperit. Pomimo dużej konkurencji na rynku opon do pojazdów użytkowych, wciąż czerpiemy z bogatej tradycji i historii marki tworząc nowe, wysokiej jakości produkty. Jesteśmy dumni, że nasza determinacja i praca zostały nagrodzone w tak znanym i cenionym konkursie” – powiedział Daniel Gainza, Dyrektor Regionu EMEA ds. Marketingu Opon do Pojazdów Ciężarowych w grupie Continental, do której należy również marka Semperit.
opi
Wysoka jakość projektu opony na oś napędową
Nagrodzona opona Semperit Runner D2 zdobyła uznanie jury swoją funkcjonalnością, ergonomią oraz innowacyjnym projektem. Opona została opracowana pod kątem eksploatacji zarówno w transporcie regionalnym, jak i długodystansowym. Dzięki zastosowaniu udoskonalonej konstrukcji bieżnika, cechuje się wysokimi przebiegami. Dodatkowo, nowa mieszanka gumowa, umożliwia zmniejszenie zużycia paliwa. Wzmocniony bark opony zapewnia doskonałą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi i poprawia wytrzymałość opony. Podobnie jak w pozostałych oponach z gamy Semperit Runner, w modelu D2 również zastosowano bieżnikowalny karkas.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!