Niskoprofilowa opona Hybrid HT3 ponownie z nagrodą!

31 marca 2016, 11:51

Opona Conti Hybrid HT3 w rozmiarze 445/45 R 19,5, została nagrodzona w prestiżowym konkursie Red Dot Design Award. Jury doceniło wzornictwo oraz innowacyjną konstrukcję niskoprofilowej opony do przyczep i naczep.

Międzynarodowe jury wyróżniło niskoprofilową oponę Conti Hybrid HT3 w rozmiarach 445/45 R 19,5 oraz 435/50 R 19,5 za jakość wzornictwa oraz nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne. Conti Hybrid HT3 to opona premium dla pojazdów ciężarowych o dużej ładowności. Jest ona obecnie jedną z najbardziej nagradzanych opon stosowanych w przyczepach.

„Nagroda „Red Dot: Best of the Best” przyznana oponie Conti Hybrid HT3 w rozmiarach 445/45 R 19,5 oraz 435/50 R 19,5 potwierdza utrzymanie najwyższych standardów, tak ważnych dla nas w procesie doskonalenia opon. Opony zostały wysoko ocenione przez niezależne jury – 41 międzynarodowych ekspertów, którzy docenili ich innowacyjność, wysoki poziom jakości, funkcjonalność oraz ograniczony wpływ na środowisko naturalne. Jesteśmy zaszczyceni, że nasze starania zostały docenione w tak prestiżowym konkursie” – powiedział Constantin Batsch, Wiceprezes Działu Opon do Pojazdów Ciężarowych Continental na region EMEA.

Nagrodzona opona charakteryzuje się wysokim indeksem nośności oraz maksymalnym przebiegiem. Zoptymalizowane opory toczenia pozwoliły na zakwalifikowanie opony do unijnej klasy „B” w zakresie zużycia paliwa. Dzięki temu, Conti Hybrid HT3  umożliwia oszczędność paliwa, zarówno w transporcie regionalnym jak i długodystansowym. Zoptymalizowany kontur opony oraz równy rozkład sił nacisku sprawiają, że zużywa się ona w sposób równomierny, co ma przełożenie na wydłużenie jej żywotności. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu nadającego się do ponownego bieżnikowania karkasu, jej wykorzystanie w pojazdach ciężarowych wpływa na rentowność transportu towarowego oraz na ograniczenie niekorzystnego wpływu na środowisko naturalne.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!