Scania podsumowuje Scania Test Tour 2016

, 18 kwietnia 2016, 14:22

W ramach Scania Test Tour przetestowano w tym roku łącznie 11 pojazdów budowlanych, leśnych i energetycznych w sześciu lokalizacjach. W spotkaniach, które odbyły się na przełomie marca i kwietnia udział wzięło ponad tysiąc gości.

– Zaangażowanie i wysiłek naszych dilerów oraz kierowców ze szkoły Jazdy Scania opłaciły się. Pojazdy zaprezentowane podczas tegorocznej edycji Scania Test Tour cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Dziękujemy za bardzo profesjonalne wsparcie i organizację na najwyższym poziomie – komentuje Paweł Paluch, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji Scania Polska.

Scania Test Tour to cykl spotkań z klientami z branży budowlanej m.in. na terenie działających kopalń i żwirowni, podczas których mogą sprawdzić właściwości prezentowanych pojazdów w najbardziej wymagających warunkach. W tegorocznej edycji projektu, każda z 11 testowanych ciężarówek Scania, przejechała w sumie ponad 1500 km odwiedzając okolice: Lublina, Łodzi, Bydgoszczy, Gdańska, Szczecina oraz Nadarzyna.

Zobacz naszą relację z tego wydarzenia

Zaproszeni goście mieli również okazję skorzystać ze specjalistycznej wiedzy i umiejętności kierowców i instruktorów ze Szkoły Jazdy Scania, którzy asystowali podczas jazdy pojazdami testowymi.

Do dyspozycji osób biorących udział w testach pojazdów konstrukcyjnych Scania oddano m.in. wywrotki tylnozsypowe w konfiguracji 8×4 i 8×6. Wywrotka 8×4 wyposażona została w zautomatyzowaną skrzynię biegów Scania Opticruise z trybem Offroad. Z kolei pojazd 8×6, dedykowany do bardziej wymagających warunków terenowych, wyposażono w nowy systemem monitorowania poziomu pojazdu, dostarczony przez firmę KH Kipper. Dostępne podczas testów wywrotki trójstronne zabudowane zostały na podwoziach 6×4 i 6×6. Zaprezentowano i testowano również ciągnik 4×4 ze stałym napędem na przednią oś oraz nową, wzmocnioną 13-tonową osią tylną. Podczas spotkań klienci mieli też do dyspozycji betonomieszarkę wyposażoną w skrzynię Scania Opticruise, popularną wersję hakowca, pojazdy do transportu drewna stosowego oraz uniwersalne podwozie 4×4 dla branży energetycznej.

Partnerami Scania Test Tour 2016 byli: KH-Kipper, MHS, Meiller-Kipper, Skibicki, Elbo, HMF, Hyva, FM Leżajsk, Graco i Wielton. W trakcie pokazów zostały także zaprezentowane maszyny budowlane Komatsu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!