Na 10 skontrolowanych busów 10 przeciążonych

, 19 kwietnia 2016, 11:25

Przeciążone busy powoli stają się plagą. Świadczą o tym informacje pochodzące od ITD. Każda kolejna kontrola przeprowadzana przez służby ujawnia kolejne nieprawidłowości wśród kierowców dostawczych samochodów.

sda
Ostatnio kontrolerzy pojawili się w Gdańsku. W dniu 13 kwietnia inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku kontrolowali na dwóch punktach kontrolnych masy rzeczywiste pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony. Łącznie skontrolowano 10 pojazdów, w których stwierdzono znaczne przekroczenia ładowności. Niechlubny „rekordzista” przewożący napoje alkoholowe ważył 7 ton przy dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony, co oznacza, że DMC została przekroczona o 100%. Kierowców za popełnione wykroczenia ukarano mandatami karnymi do 500 zł. Oczywiście towary z przeciążonych dostawczaków musiały zostać rozładowane na inne pojazdy.

Resort infrastruktury przygotowuje ustawę, która ma skutkować wzmożonymi kontrolami drogowymi, które polegać mają m.in. na sprawdzaniu pojazdów dostawczych.
Źródło: www.gitd.gov.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

gość, 26 kwietnia 2016, 10:17 0 0

Jak będą takie śmieszne kary to nigdy to się nieskończy

Odpowiedz