WABCO Tire Premium Seal do opon w samochodach użytkowych

17 lutego 2008, 0:00

Firma Wabco oferuje WABCO Tire Premium Seal, środek uszczelniający do opon w samochodach użytkowych.
Uznany, przetestowany i zatwierdzony przez producentów pojazdów, posiada certyfikaty bezpieczeństwa wydane przez organy nadzoru technicznego, takie jak Technischer Überwachungs-Verein (TÜV) i DEKRA.

Dzięki WABCO Tire Premium Seal można uniknąć wymiany opony przy ruchliwej autostradzie i narażania się na niebezpieczeństwo potrącenia przez przejeżdżające pojazdy. Można uniknąć blokowania ruchu na drodze i skrócić czas przeznaczony na zamocowanie opony, w sytuacji, gdy jest mało czasu, pada śnieg lub deszcz.
WABCO Tire Premium Seal pozwala ograniczyć ryzyko wypadków, poprzez skrócenie przestojów na autostradzie. WABCO przedstawia produkt, dzięki któremu można naprawić uszkodzoną oponę w sposób szybki, łatwy i niezawodny, aby jak najszybciej kontynuować podróż.

zdjęcie 1 Zestaw do demontażu zaworów umożliwia łatwe wymontowanie zaworów z pojedynczych lub podwójnych opon, bez konieczności zdejmowania koła.

Zdjęcie 2 Przy użyciu kompresora do samochodów ciężarowych należy wpompować środek uszczelniający przez przyrząd do demontażu zaworów, który uniemożliwia również uchodzenie powietrza.

Zdjęcie 3 Uszczelnianie powinno trwać około dziesięciu minut, a potem można ruszać w dalszą drogę!

Zdjęcie 4 Ciśnieniomierz znajdujący się w zestawie i przewód o długości 10 metrów umożliwiają wykonywanie okresowych kontroli ciśnienia w

Zachowanie bezpieczeństwa

Ponieważ spędzanie większej ilości czasu na drodze wiąże się też z większym ryzykiem, WABCO Tire Premium Seal pomaga uprościć i przyspieszyć proces naprawy oraz zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa – teraz szybki i niezawodny środek do uszczelniania opon pozwoli ograniczyć przestoje do minimum.

Wydłużenie czasu eksploatacji opony
Zestaw WABCO Tire Premium Seal został wyprodukowany w oparciu o technologię umożliwiającą wyeliminowanie lateksu i wykorzystanie cząsteczek mikrowłókien o doskonałych właściwościach uszczelniających i dużej wytrzymałości. W tym nie powodującym zniszczeń procesie opony nie ulegają fizycznemu uszkodzeniu.
Otwory powstałe wskutek przebicia opony (przez kołki lub gwoździe), o średnicy do dziesięciu milimetrów, można skutecznie uszczelnić, dzięki czemu opona będzie nadawać się do ponownego wykorzystania. Oponę można następnie naprawić, korzystając z pomocy wulkanizatora, a nawet dostosować do lokalnie obowiązujących norm i wymogów.

Oszczędność pieniędzy

Po prawidłowym uszczelnieniu przebitej opony przy użyciu zestawu WABCO Tire Premium Seal, można przejechać prawie 1000 km, albo kontynuować podróż przez okres do 14 dni. Nie trzeba czekać na pomoc drogową ani kupować nowej opony. Możliwa jest trwała naprawa, bez konieczności zakupu nowej opony, dzięki czemu okres eksploatacji opony używanej zostaje wydłużony. Nie jest konieczne posiadanie kół zapasowych, chyba że wymagają tego obowiązujące przepisy, co pozwala zmniejszyć ciężar pojazdu o 300 kg, obniżyć koszty i zwiększyć ilość ładunku.

Zdjęcie Zestaw dwóch przyrządów do demontażu zaworów

Szybka naprawa
Przyrządy do demontażu zaworów znajdujące się w zestawie WABCO Tire Premium Seal zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić szybkie i łatwe wymontowanie zaworu, napełnienie opony środkiem WABCO Tire Premium Seal przez trzonek zaworu i ponowne zamontowanie zaworu. Połączenie między oponą a pojemnikiem zawierającym środek WABCO Tire Premium Seal jest hermetyczne, co pozwala uniknąć nieszczelności.

WABCO Tire Premium Seal umożliwia szybką i bezpieczną naprawę opony. Natychmiast po wykonaniu naprawy można kontynuować jazdę z prędkością do 80km/h, zależnie od lokalnie obowiązujących przepisów. Zestaw WABCO Tire Premium Seal stanowi uzupełnienie produkowanego przez firmę WABCO zintegrowanego systemu kontroli ciśnienia w oponach (IVTM). System IVTM umożliwia rozpoznanie znacznego spadku ciśnienia w przypadku uchodzenia powietrza z opony, zanim nastąpi jej uszkodzenie.

Dbałość o czystość środowiska
Przyjazny dla środowiska środek WABCO Tire Premium Seal zawiera rozpuszczalne w wodzie cząsteczki mikrowłókien, które można łatwo i bezpiecznie usunąć z użyciem wody, bez ryzyka zanieczyszczenia środowiska naturalnego. W momencie, gdy przebita opona zostanie poddana trwałej naprawie, środek można zetrzeć kawałkiem tkaniny, a jego pozostałości zmyć wodą i odprowadzić do kanalizacji, zgodnie z lokalnie obowiązującymi przepisami w zakresie ochrony środowiska.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!